Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie

Przedszkole Nr 8
im. Janka Wędrowniczka
ul. Przemysłowa 12, 62-510 Konin

tel: 63 242 48 07

Wydarzenia 2016/2017 Smerfy

 

31.05.2017 odwiedziliśmy prywatne Muzeum Sztuki Ludowej  na Posoce w stu letnim dworku pana Jana Sznajdera pradziadka naszej Jagódki. Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie
i pokazanie bardzo interesujących zbiorów sztuki ludowej. Dziękujemy pani Joannie Sznajder za zorganizowanie wycieczki
i pikniku dla dzieci na posesji dworku.

 

„Biblioteka dla Smerfów”- w naszej sali zorganizowaliśmy bibliotekę, w której znajdują się książki przyniesione przez dzieci
z domu. Nasza biblioteczka zachęcała dzieci do wypożyczania
i czytania książek w domu, uczyła dbania o książki, dzieci poznały zasady wypożyczania książek.  - MAMO-TATO POCZYTAJ MI”

W ramach akcji  „Cała Polska czyta dzieciom” odbył się konkurs grupowy na temat „Książeczka-bajeczka” – dzieci wykonały własnoręcznie swoją bajeczkę. Gratulujemy pomysłu
i zaangażowania, wszystkie dzieci otrzymały wyróżnienie
i upominek.

 

 

WIOSKA INDIAŃSKA”- wycieczka z okazji Dnia Dziecka.

 

29.05.2017- wycieczka do CH FERIO na wystawę edukacyjna pod nazwą

 „ZAGINIONY ŚWIAT DINOZAURÓW”

 

 

 Wesołe zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

 

 

24.05.2017- wycieczka do Centrum Informacji Miejskiej
w Koninie
-„Konin moje miasto”- zapoznanie dzieci
z dziedzictwem kulturowym miasta, zapoznanie z legendą miasta, zaprezentowanie zabytków, nauka posługiwania się mapą. Dzieci wysłuchały legendy  Konina, kolorowanie rysunków związanych z legenda, najważniejsze zabytki Konina w oparciu o książkę „Przygody Konika z Konina”, quiz fotograficzny, puzzle o Koninie, gra planszowa „Kto pierwszy dotrze do Centrum informacji Miejskiej, spacer po starówce w celu odnalezienia zabytków.

 

17.05.2017- udział dzieci w III ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków organizowanym przez czasopismo
„Bliżej Przedszkola”.

 

 

   28.04.2017- wizyta dzieci u Prezydenta  Konina Józefa Nowickiego

Bardzo serdecznie dziękujemy za miłe i ciekawe spotkanie.

Zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej: Konin nasze miasto- Przedszkolaki u Prezydenta

 

  26.04.2017- międzygrupowy – „Biedronki”, „Smerfy’, „Jeżyki” konkurs  „Bądźmy zdrowi” z okazji Dnia Przedsiębiorczości we współpracy z ZSZ im. Mikołaja Kopernika w Koninie. Uczennice III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Alicja Jankowska i Roksana Fiałkowska zapoznały dzieci z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia, jak również  ze strojem kelnerskim, prawidłowym nakryciem do stołu, rozmieszczeniem potraw na talerzu oraz z techniką składania serwetek.    Dzieci wzięły udział
w konkursach, miniturnieju, a końcowym etapem było przygotowanie przez każdą grupę zdrowych i wesołych kanapek. Dzieci z gr. „Smerfy” przygotowały wraz z uczennicami koktajl owocowo-warzywny oraz tartinki, dzieci z gr. „Biedronki”  i „Jeżyki” przygotowały wesołe kanapki.

 

ZDROWIE UCIEKŁO ODE MNIE, DOKĄD POSZŁO KTO MI POWIE

TAM GO POSZUKAJ GDZIE OWOCE I JARZYNY BO ZDROWIE PONAD WSZYSTKO

CENI WITAMINY

JEDZ OWOCE I JARZYNY W NICH MIESZKAJĄ WITAMINY

KTO JE SOBIE LEKCEWAŻY MUSI CHODZIĆ DO LEKARZY

WSZYSTKIE DZIECI CHCĄ BYĆ ZDROWE WIOSNĄ  LATEM CZY JESIENIĄ

I DLATEGO O TEJ PORZE WITAMINY SOBIE JEDZĄ

 

25. 04. 2017- bardzo serdecznie dziękujemy Pani Joannie Sznajder za zorganizowanie dla dzieci darmowego wejścia do sali zabaw HOLA w Koninie. To była super zabawa!!!

 

 

21.04.2017r. Dzień Ziemi obchodziliśmy w Bibliotece Pedagogicznej.

Pani Agnieszka przygotowała dla nas wiele ciekawostek. Przeczytała nam bajkę o tym, kto jest przyjacielem przyrody, następnie ułożyliśmy dekalog „Przyjaciela przyrody”, wiemy jak należy się zachowywać, aby dbać o przyrodę. Podczas naszego spotkania posegregowaliśmy śmieci do odpowiednich worków, wiemy, że to ręce człowieka zanieczyszczają przyrodę, dlatego też wykonaliśmy pracę plastyczną na temat „Ziemia w rękach…” Pani Agnieszka nauczyła nas tańca do piosenki „Śmieciowa samba”,
a na zakończenie odbył się Quiz przyrodniczy. BRAWO!!!
Znaliśmy wszystkie odpowiedzi.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Pogorzelskiej za przygotowanie ciekawego spotkania edukacyjnego.

 

12.04.2017- wyjście do Młodzieżowego Domu Kultury
na zajęcia edukacyjne- zabawy z gliną oraz wykonanie
„Korony Pani Wiosny”.
Dziękujemy pani Sylwii Jaskólskiej za przeprowadzenie zajęć.

 

 

Zabawy z masą solną- „Mazurek wielkanocny”

 

  07.04.2017- wycieczka do Muzeum w Gosławicach na zajęcia edukacyjne „Malowanie jajek metodą Batik, czyli gorącym woskiem pszczelim”-zapoznanie z ludowymi tradycjami obchodzenia Świąt Wielkanocnych.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum za przekazanie ciekawostek ludowych dotyczących zbliżających się świat.

 

 

06.04.2017- odbył się w Przedszkolu nr. 10 w Koninie 

V Przegląd Recytatorski „Przedszkolaki wiersze o wiośnie rymują
i z uśmiechem je recytują”

W przeglądzie tym wziął udział Wiktor Leśniewicz z gr. ‘Smerfy” , który przedstawił wiersz „Wiosenne Porządki” oraz Jakub Kaźmierczak z grupy „Biedronki”, który przedstawił wiersz „Przyjście wiosny”. Wesoło i kolorowo dzieci przedstawiły wiersze
o wiośnie, dzieci mogły obejrzeć pokaz mody wiosennej  oraz skosztować smakołyków wykonanych przez organizatorów. Dzieci otrzymały dyplomy i książeczkę bajeczkę, bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich naszym małym artystom. 

 

29.03.2017-wyjście do ZS Budowlanych w Koninie na zajęcia kulinarne. Dzieci wraz z uczniami i pod czujnym okiem pani Anny Szymańskiej wykonały „Smerfne Muffinki”. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie kuchni, zasady pracy zespołowej w kuchni, same dodawały produkty, mieszały, nakładały do foremek ciasto oraz obserwowały pieczenie się tych smakołyków, a na zakończenie mogły skosztować swoich wypieków. Mniam, mniam smacznie i czekoladowo. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały od pani Ani dyplom

za aktywny udział w warsztatach kulinarnych i zdobycie tytułu „Smerfnego kucharza”

Serdecznie dziękujemy  Pani Annie Szymańskiej z Zespołu Szkół Budowlanych w Koninie za zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów kulinarnych „Smerfne Muffinki” oraz dziękujemy pani Joannie Sznajder, która była inicjatorem naszego spotkania, za zorganizowanie i pomoc w przygotowaniach do naszego zajęcia.

 

 

    24.03.2017 Dzieci z grupy „Smerfy” i z grupy „Biedronki” obchodziły

 Światowy Dzień Wody w Bibliotece Pedagogicznej w Koninie.

Pani Agnieszka opowiedział nam o wodzie, gdzie się znajduje, przeczytała baję, o tym jak zostać przyjacielem przyrody. Nie zabrakło eksperymentów z wodą. Bardzo nam się podobał eksperyment „Nurek” . Na zakończenie każdy z nas wykonał kukiełkę „Kropelka wody”.

To było bardzo ciekawe spotkanie, serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Pogorzelskiej za przygotowanie dla nas zajęcia edukacyjnego.  Do zobaczenia…

 

 

22.03.2017 obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Wody. Dzieci wiedzą komu i do czego potrzebna jest woda, gdzie jest wykorzystywana, skąd pochodzi o tym dowiedzieliśmy się od Zdrojka, Krzysia i Zosi w ramach ogólnopolskiej akcji :Mamo, tato, wole wodę”.

Razem wykonaliśmy wiele eksperymentów przy użyciu wody.

„KAŻDA KROPLA WODY JEST NA WAGĘ ZŁOTA”

„Dziś w przedszkolu mamy modę,

dzieci oszczędzają wodę.

Wszyscy zawsze pamiętają:

krany mocno zakręcają,

aby woda nie kapała

i do zlewu uciekała”

 

Na powitanie wiosny dzieci wykonały Panią Wiosnę.
Żegnaj zimo-wiosny nadszedł czas.

 

Zabawy z ciastoliną

 

 

24.02.2017- byliśmy w Młodzieżowym Domu Kultury na zajęciach plastycznych. Wykonaliśmy zimowe baletnice z papieru oraz lepiliśmy z gliny. Dziękujemy pani Sylwii za super zajęcia.

Do zobaczenia na następnych zajęciach, już nie możemy się doczekać.

 

 

22.02.2017 gościliśmy Pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Koninie na spotkaniu z okazji Dnia Babci
i Dziadka oraz w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
Dzieci przedstawiły piosenki i tańce dla zaproszonych gości oraz wręczyły laurki.Wiktor Leśniewicz przedstawiła wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Nasi goście przeczytali  wiersze dla dzieci,  odbyły się wspólne zabawy ze śpiewem oraz podarowali dzieciom cukierki. Słodki poczęstunek przygotowała mama Oliwii , za który serdecznie dziękujemy.

 

 

 

14.02.2017 Smerfne Walentynki

 

 

 

 

25.01.2017- spotkaliśmy się z naszymi kochanymi Dziadkami z okazji  „Dnia Babci i Dziadka”. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie słodkiego poczęstunku mamusi Małgosi, Tobiasza, Kacperka K. i Fabiana.

Przed rozpoczęciem naszych występów odbyło się spotkanie z policjantami na temat bezpieczeństwa
i wzmożonej czujności osób starszych przed oszustami.

Za przekazanie ulotek i cennych informacji  dziękujemy Panu policjantowi starszemu sierżantowi Marcinowi Bednarek.

 

  23.01.2017r.- spotkanie w Młodzieżowym Domu Kultury pod hasłem „Przygoda  ze sztuką”- zabawy teatralno-plastyczne. Po wysłuchaniu utworu literackiego przedstawiliśmy jego treść na scenie, to ciekawe doświadczenie, poczuliśmy się jak prawdziwi aktorzy.
Do przedstawionej bajki narysowaliśmy ilustrację „Kolorowego strusia”. Obejrzeliśmy wystawę prac plastycznych w  wykonaniu dzieci, które uczęszczają na zajęcia do MDK, bardzo nam się podobały. Dziękujemy za interesujące i miłe spotkanie pani Małgosi i pani Marcie.

 

    „My już wiemy-jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu wielu dzieci.

Zebrana kwota 279,60zł. i 0,4 eurocent na pewno przyczyni się do pomocy dzieciom, które nie mają swojego domu i rodziny. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i dzieciom za aktywny udział w XVII edycji Ogólnopolskiej Akcji  „GÓRA GROSZA”.

 

   

 

  Finał Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem- podczas którego zajęliśmy

 IV miejsce- Gratulujemy wszystkim dzieciom.

 

 

 

Nasze wypieki
- pyszne pierniczki świąteczne
.

 

 

 

21.12.2016- Obiad Wigilijny w przedszkolu-
śpiewanie kolęd, poznanie tradycji bożonarodzeniowej,
łamanie się opłatkiem i składanie życzeń,
wspólne nakrywanie do stołu i spożywanie świątecznego obiadu.

Dziękujemy mamusi Tymka za pysznego makowca.

 

 

14.12.2016- rozstrzygniecie konkursu
grupowego na tema
t
„Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”
wśród ozdób były bombki wykonane z różnego
rodzaju materiału, łańcuchy, pierniczki.

Gratulujemy zwycięzcą : Małgosia Kocięda, Jagoda Sznajder, Franek Szafran,

Kuba Nieczaj, Adaś Kwieciński, Kacper Adamski, Kacper Kuźnik, Grzegorz Bagrowski,

Igor Such, Tobiasz Urbaniak.

Dziękujemy rodzicom za wzięcie udziału
wraz z dziećmi w konkursie.

Mamo-tato pobaw się ze mną.

 

 

07.12.2016 odbyła się wycieczka (prezent na Mikołajki)
do Kalisza do teatru im. Bogusławskiego

w którym wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych
w sali kameralnej. Obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Pawełek Diabełek”.
Dlaczego Pawełek diabełek chciał być dobry? O tym dowiedzieliśmy
się ze spektaklu, a na zakończenie pobytu w teatrze Mikołaj
wręczył każdemu dziecku upominek.

 

 

 

Studentki z PWSZ razem z nami brały
udział w zajęciach, zabawach i pracach indywidualnych.

Było bardzo miło i wesoło. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas
i zapraszamy jeszcze do nas.

 

 

 

6.12.2016- Mikołajki w przedszkolu- odwiedził nas Mikołaj,
któremu dzieci zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, a Mikołaj
wręczył dzieciom słodkości oraz bilet do teatru w Kaliszu.
Odbyły się zabawy w poszukiwaniu Świętego Mikołaja,
a słodki poczęstunek przygotowała mama Kuby, bardzo dziękujemy.

 

 

 

05.12.2016- „Barbórka w przedszkolu”- podczas zajęcia dzieci
zapoznały się z praca górnika oraz dowiedziały się
co nam daje węgiel? Podczas naszego spotkania
odwiedził nas pan górnik Jan Rusin w stroju galowym. 

 

 

 

30.11.2016- …lanie wosku, wróżba z butów,
grosz na szczęście…i wiele innych wróżb i zabaw odbyło się
podczas spotkania andrzejkowe
go.

 

 

 

29.11.2016- Wycieczka rodzinna do
Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku
.
Zwiedzanie krainy bajkowej, spotkanie z Dziadkiem Mrozem,
zabawy w krainie Mikołaja, wręczenie prezentu
przez Mikołaja
, zdjęcie z Mikołajem.

 Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, który przygotowały
mamusie: Bartusia, Mai, Adasia, Wiktora P.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za wzięcie
udziału w wycieczce, było wesoło i magicznie.

 

 

 

11 Listopada Dzień Niepodległości- Święto Narodowe,
które uczciliśmy spotkaniem patriotycznym w  wykonaniu
dzieci z grupy: „Biedronki”, „Smerfy’, „Jeżyki’-wiersze
i piosenki patriotyczne, wszyscy zaśpiewali  Hymn Państwowy,
a  dzieci z gr. „Jeżyki przedstawiły inscenizację
pt. „Legenda o białym Orle i powstaniu Gniezna”. 
Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie powiedziały „Katechizm Polaka”.

 

 

Nasze zabawy w przedszkolu.

 

 

 

„Zabawy z gliną”- zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury

 

 

 

Występ Smerfów podczas podsumowania
Pierwszej Edycji Projektu
"Z Jankiem Wędrowniczkiem przez Polskę"

Prezentacja miasta Gdańsk


 

 

04.11.2016- odbyła się wycieczka do Nadleśnictwa Konin. Wizytę rozpoczęliśmy od Izby Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, w której pan leśniczy opowiedział nam o zwierzętach i ptakach żyjących w lesie, o pracy leśniczego i o niektórych narzędziach pracy wykorzystywanych w lesie. Super zagadki dotykowe (przedmioty schowane w pniach drzew) które wymagały od dzieci wielkiej odwagi. Brawo dałyście radę. Bardzo zainteresowała dzieci tablica interaktywna -zwierzęta i ptaki żyjące w lesie.

Naszą wizytę zakończyliśmy spacerem po lesie, który  również był bardzo ciekawy i interesujący. Było jesiennie, kolorowo
i wesoło. Dziękujemy panu leśniczemu za miłą i serdeczna atmosferę oraz za przekazanie cennych informacji. 

 

 

 

 

28.10.2016- niedługo Wszystkich Świętych , podczas spaceru zapaliliśmy znicz pod pomnikiem pamięci poległych żołnierzy.

 

 

 

 

17.10.2016- odwiedził nas pan listonosz Andrzej Muchowski, który opowiedział nam o ciężkiej pracy listonosza, jak prawidłowo należy zaadresować list oraz w jaki sposób dostarczane są listy na całej kuli ziemskiej? Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się jak listonosz – torba listonosza jest naprawdę bardzo ciężka.

 

 

 

„Jesienna sałatka owocowa zdrowia i urody nam doda”

 

 

 

Zabawy badawcze z wodą- „Dlaczego pada deszcz?”

 

 

 

 07.10.2016- wyjście do kina Oskard z cyklu Kino Przedszkole na bajki i lekcję edukacyjną na temat „Poznajemy symbole narodowe”

W drodze powrotnej odwiedziliśmy pobliskie RONDO
i skrzyżowanie
 ulic w celu przypomnienia i  poznania zasad ruchu drogowego w tych miejscach. To bardzo ważna sprawa, aby znać przepisy ruchu drogowego i znać znaki drogowe.

 

06.10.2016- odwiedził nas absolwent naszego przedszkola, który
w ubiegłym roku chodził do naszej grupy. Piotruś przeczytał nam bajkę „Złota księga bajek- Smerfny labirynt”.

 

30.09.2016- z okazji Dnia Chłopca poszliśmy do kina Oskard na bajkę „Sekretne życie zwierzaków domowych” super bajka, bardzo nam się podobała. Po powrocie czekał na nas słodki poczęstunek przygotowany przez mamę Igora S., bardzo serdecznie dziękujemy. Każdy z nas otrzymał Kalendarz szkolny (pamiętnik) w którym możemy rejestrować wydarzenia naszego życia.

 

 

22.09.2016- Europejski Dzień Bez Samochodu spędziliśmy
w ogrodzie przedszkolnym.

 

20.09.2016- to Dzień Przedszkolaka, w którym odbyły się zabawy, pląsy, każdy z nas wykonał medal Super Przedszkolaka, a na zakończenie było małe co nieco. Słodki poczęstunek przygotowała dla nas mama Franka, bardzo serdecznie dziękujemy.

 

16.09.2016 wzięliśmy udział w Światowym Dniu Sprzątania Świata- wiemy jak należy segregować śmieci i jakiego koloru kosze i worki służą do segregowania.

 

krasnoludki
biedronki
smerfy
misiaki
jezyki

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.