Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie

Przedszkole Nr 8
im. Janka Wędrowniczka
ul. Przemysłowa 12, 62-510 Konin

tel: 63 242 48 07

Wydarzenia 2016/2017 Misiaki

 

 

Wycieczka integracyjna z rodzicami do „Skansenu Bicz”

 

Relaksacja Misiaczków

 

W dniu 16 marca Misiaki postanowiły przyspieszyć wiosnę zakładając zielone hodowle. Mali ogrodnicy z wielkim zapałem zabrali się do pracy, napełniali doniczki oraz pojemniki ziemią oraz samodzielne umieszczali w niej cebulki i nasiona. W kąciku przyrody znalazły się min: cebula, szczypiorek, rzeżucha, koper, fasola, oraz rośliny kwiatowe. Jak przystało na prawdziwych ogrodników dzieci będą dbały o swoje rośliny systematycznie je podlewając jak również obserwując ich wzrost  w ten sposób  będą wzbogacały swoją wiedzę przyrodniczą.

 

 

 

Dzień kobiet przebiegł w naszym przedszkolu bardzo wesoło. Dzieci uczestniczyły w ulubionych zabawach i konkursach. Chłopcy dopingowali dziewczynki podczas wyborów

„ Małej Miss”. Każda dziewczynka, jak na miss przystało otrzymała koronę i mały upominek.

 W dniu swojego święta wszystkie dziewczynki i panie usłyszały wiele miłych słów od przedszkolaków, którzy spisali się na medal. także dopingowali małe kobietki podczas wy

 Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez cały dzień,
a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani. Na koniec wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku, który przygotował jeden z chłopców wraz ze swoją mamą.

 

 

Walentynki u Misiaków

 

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.  Dnia 20.01.2017r. już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. 

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu pracowników MDK  w Koninie. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w różnego rodzaju tańcach, zabawach i konkursach.

 

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie .Tego roku przedszkolaki również przygotowały programy artystyczny.  Były także wspólne tańce i zabawy z dziadkami. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom
i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami, a babcie wręczyły dzieciom torbę pełną słodyczy .Po występach goście oraz dzeci 
zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy i babcie słodki poczęstunek.

 

 

ŚWIĄTECZNY OBIAD

Czerwony barszczyk, krokiety, pierniczki, mandarynki…
Takie przysmaki zaserwowały przedszkolakom panie kucharki  21.12.2016r. Przy pięknie nakrytym stole, dźwiękach kolęd i blasku choinki dzieci wraz z paniami zasiadły do wspólnego świątecznego obiadu.

 

 

 

Jasełka u Misiaków

Dzisiaj do was przybywamy

I opowieść dla was mamy

O Maryi, o Józefie i Dzieciątku…

Popołudniu 16 grudnia w grupie II odbyło świąteczne spotkanie
z rodzicami, podczas którego Misiaki zaprezentowały krótki program artystyczny, nagrodzony wielkimi brawami.

 

 

Największą jednak atrakcją uroczystości była wizyta Św. Mikołaja
z prezentami oraz fontanna pysznej czekolady.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy,
 a za szczególne zaangażowanie                      
p. Mai Andrzejewskiej,  p. Mariuszowi Kuśmierkowi
oraz p. Annie i Tomaszowi Kuszyńskim

 

 

MIKOŁAJKI

 6 grudnia 2016 nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj!

Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały drobne upominki, była też chwila na zabawę z długo wyczekiwanym gościem, wspólne ubieranie choinki oraz mikołajkowe prace plastyczne.

 

 

 

Spotkanie z górnikiem

05.12.2016r.  nasze przedszkole odwiedził Pan Jan Rusin –
górnik z Kopalni Węgla Brunatnego.  Gość opowiedział dzieciom
o ważnej i niebezpiecznej pracy pod ziemią, pokazał bryłki węgla
i omówił swój strój galowy. Misiaki i Krasnale miały również okazję zapytać  górnika  o sprzęt jakim posługuje się w pracy, czy znalazł jakieś diamenty… oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie.

 

 

 

ANDRZEJKOWE CZARY MARY!  

W przedszkolu zabawa, andrzejek to czas…

Niech magia i  wróżba królują wśród nas.

Już zaczynamy,  już nie czekamy.

Dziś Andrzejki urządzamy!

 

29 listopada 2016r. w grupie Misiaków odbyły się  zabawy  i wróżby andrzejkowe.  Pani Justyna odczytała dzieciom list od  Czarodziejki z Łysej Góry, która przygotowała różne zadania, dzięki którym przedszkolaki mogły się dowiedzieć, co je czeka w najbliższej przyszłości ;-)

 

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

 

 

 

Eliminacje do Olimpiady Sportowej
z  Bolkiem i Lolkiem

W czwartek  24 listopada 2016r. reprezentacje z grup Misiaki, Jeżyki, Biedronki i Smerfy  brały udział w rozgrywkach eliminacyjnych do XIV Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem 
w Hali  Sportowej Rondo w Koninie.

 

Nasza drużyna spisała się znakomicie
i wywalczyła ,,bilet wstępu” do wielkiego finału!

 

               GRATULUJEMY!!!

 

 

I PRZEDSZKOLNY MAM TALENT!

17 XI 2016r. w naszym przedszkolu odbył  się I Przedszkolny Przegląd Talentów zorganizowany przez p. Weronikę Kantanistę. Naszą grupę w imprezie reprezentowała Lenka Andrzejewska, która w towarzystwie mamy  pięknie zaśpiewała piosenkę pt.: ,,Ulica Śnieżynkowa”, za co została nagrodzona brawami oraz  upominkiem.  

 

Swoim talentem pochwalił się  również Mateusz Orłowski, który piosenkę o Piesku Tobi zaprezentował  w kameralnym gronie Misiaków. 

 

 

ODWIEDZINY PANI JESIENI – zajęcia otwarte z udziałem rodziców

W środowe popołudnie 16 listopada 2016r. w grupie Misiaków zostały zorganizowane zajęcia otwarte, podczas których dzieci prezentowały swoje wiadomości  związane z aktualna porą roku – jesienią oraz  umiejętności dotyczące liczenia, klasyfikacji,
gry na instrumentach.

 

 

Były również wspólne zabawy z rodzicami przy muzyce,
a na zakończenie spotkania  zespołowe prace plastyczne.  

 

 

Dziękujemy za mile spędzone wspólnie popołudnie.

 

 

 

Występ Misiaków podczas podsumowania
Pierwszej Edycji Projektu
"Z Jankiem Wędrowniczkiem przez Polskę"

Prezentacja miasta Krakowa

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

14 października miał miejsce uroczysty apel z okazji święta wszystkich pracowników przedszkola. Każda z grup przygotowała na ten dzień krótki występ. Misiaki zaśpiewały piosenkę pt.:,, Jestem sobie przedszkolaczek”.
 

 

 

 WITAMINY HOP DO BRZUSZKA,
 I MARCHEWKA I PIETRUSZKA!

 

Misiaki poznają wygląd, budowę, smak i zapach warzyw
oraz sposoby ich wykorzystania.

 


 

Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu kącika warzywnego 

 

 

OWOCOWA JESIEŃ

 

Jesień to czas zbiorów w sadzie i ogrodzie.  Miesiąc październik przedszkolaki rozpoczęły od zapoznania  z różnymi cechami owoców (kształtem, zapachem, smakiem) oraz z miejscem ich pochodzenia – sadem. Dzieci poznały również znaczenie owoców dla zdrowia.
 

 

Z przyniesionych przez Misiaki ulubionych owoców
powstała pyszna i zdrowa sałatka owocowa!

 

Święto Pieczonego Ziemniaka

30 września Misiaki korzystając z zaproszenia Pani Mai Andrzejewskiej (mamy Lenki) wybrały się pociągiem na wycieczkę do Kawnic wraz z rodzicami.
Na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji!

Przedszkolaki odwiedziły stadninę koni Państwa Stanisława  i Zofii Laskowskich.  Niektóre z koni brały również udział w prestiżowych konkursach. 
 

Dzięki mamie Lenki przedszkolaki miały także możliwość zwiedzenia wyjątkowej wystawy starych sprzętów i przedmiotów, rozbudzającej dziecięcą wyobraźnię.

Po spacerze po okolicy, na podwórku Państwa  Andrzejewskich zjedliśmy wspólne drugie śniadanie, po którym był czas na zabawę na świeżym powietrzu.

Nie mogło również zabraknąć zabaw z ziemniakiem, czyli wielkopolską pyrą – główną bohaterką  ,,Święta Pieczonego Ziemniaka”.

 

 

Tego dnia swoje święto obchodzili także chłopcy, na których czekały drobne upominki.

 

 

Spotkanie zakończyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek
i ziemniaków.

 

To był bardzo miło spędzony dzień!

Serdeczne podziękowania dla Pani Mai Andrzejewskiej za pomoc w organizacji spotkania.

 

 

Każdy czyścioch Ci to powie, mycie to jest samo zdrowie!

Sekrety pachnącego mydełka, zabawy z pianą…. to tylko niektóre tematy zajęć, które miały na celu kształtować u przedszkolaków nawyki higieniczne i kulturalne.
 


 

Każdy Misiak doskonale wie, że czyste ręce to bardzo ważna sprawa!

"CZYSTE RĘCE"

I.Salach

Dziś od rana plusk w łazience.

To MISIAKI myją ręce.

Najpierw w wodzie opłukują,

potem mydłem nasmarują.

Znowu woda - istny cud.

W umywalkę pup -puk -puk.

Jeszcze tylko kran zakręcę

i już czyste mamy ręce.

 

 

                         STOP! UWAGA! NIEBEZPIECZNIE!                         
 ZASAD NAUCZ SIĘ KONIECZNIE!

Pod koniec września Misiaki ze swoimi paniami utrwalały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i brały udział w grupowym turnieju wiedzy o ruchu drogowym.
Wszystkie Misiaki doskonale rozumieją konieczność   przestrzegania zasad gwarantujących bezpieczeństwo zarówno w przedszkolu,
jak i poza nim.


 

Nasza grupa wzięła udział również w ogólnopolskim konkursie

ODBLASKOWA KLASA

Nasze zdjęcie dostało się do II etapu Konkursu. Zdjęcia, które zbiorą najwięcej polubień otrzymają wyjątkowe nagrody! Lajkujcie, udostępniajcie, zapraszajcie swoich znajomych…   Wygraną są odblaskowe nagrody! Rozstrzygnięcie głosowania przez internautów - 30 listopada 2016 r. Planowane jest  przyznanie 3 pierwszych miejsc oraz wyróżnień. 3...2...1...! START!

 

https://www.facebook.com/pg/Odblaski24/photos/?tab=album&album_id=963790563765090

Link do zdjęcia  odblaskowych Misiaków 

https://www.facebook.com/Odblaski24/photos/a.963790563765090.1
073741831.413545202122965/963793077098172/?type=3&theater

 

 

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

pod takim hasłem przebiegała 
23. EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA

do której przyłączyły się również Misiaki,
porządkując swój plac zabaw.

 


 

Po uporządkowaniu terenu ze śmieci 

był czas na wspólną zabawę.
 

 

krasnoludki
biedronki
smerfy
misiaki
jezyki

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.