krasnoludki
smerfy
misiaki
biedronki
jezyki

Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie

Przedszkole Nr 8
im. Janka Wędrowniczka
ul. Przemysłowa 12, 62-510 Konin

tel: 63 242 48 07

Wydarzenia 2014/2015 Biedronki

10.06. 2015 Wyjście do Biblioteki Dziecięcej 

03.06.2015 Dzień Dziecka

Biedronki Dzień Dziecka uczciły wyjściem do Mc Donald's na lody

 

29.05.2015 Wyjście do CH Galeria nad Jeziorem na udział w pokazie edukacyjnym pt. "Było sobie życie"

 

28.05.2015 Czekoladowo- owocowy Dzień Dziecka w Przedszkolu

 

23.04.2015 Dzień Ziemi

Przemarsz ulicami miasta z kwiatami w dłoni- w ten sposób uczciliśmy obhody Miedzynarodowego Dnia Ziemi. Po spacerze dzieci  bawiły się  na Miejskim placu zabaw.

 

20.04.2045 Festiwal Piosenki o zdrowiu "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Każda z grup prezentowała piosenke o zdrowiu- Biedronki zaśpiewały piosenkę o wodzie

Były też liczne konkursy a na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pyszne soczki.

 

W związku ze zbliżającymi się feriami gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariuszy  Miejskiej Komendy Policji w Koninie asp. Piotra Adamczyka oraz asp. Arkadiusza Goździka.  

Policjanci utrwalali razem z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz zachowanie ostrożności w przypadku kontaktu  z nieznajomym. Za miłe spotkanie przedszkolaki podziękowały  naszym gościom wspaniałymi rysunkami.

 

 

W świecie Doroty Gellner

Dnia  13 lutego 2015r. odbył się konkurs recytatorski dla dzieci  w wieku przedszkolnym zorganizowany   przez Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy  oraz MODN w Koninie. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Doroty Gellner   wśród dzieci przedszkolnych, a także uwrażliwienie na piękno języka literackiego, rozwijanie i prezentacja zdolności recytatorskich, zachęcenie  do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Nasze przedszkole  w konkursie reprezentowała  Hania Szymczak.

Komisja Konkursowa  za wysiłek, zaangażowanie  i ciekawą  recytację  postanowiła nagrodzić dyplomami i drobnymi upominkami wszystkich uczestników.           

 

Odwiedzamy szkołę!

Po wakacjach  wszystkie Biedronki pójdą do szkoły. Żeby już teraz trochę poczuć, jak to jest być uczniem, co jakiś czas będziemy odwiedzać zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 4  w Koninie i uczestniczyć w zajęciach.

10  lutego braliśmy udział w lekcji języka angielskiego. Przedszkolaki spisały się wspaniale!

 

 

PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ ZIMĘ!

W końcu doczekaliśmy się śniegu… Biedronki postanowiły wykorzystać okazję i badały właściwości białego puchu, obserwowały pod lupą płatki śniegu oraz sople.

Nie mogła zabraknąć również mini bitwy  na śnieżki

 

 

W piątkowe przedpołudnie 30 stycznia 2015r. w naszym przedszkolu było kolorowo, bajecznie i bardzo tanecznie… Wszystko to za sprawą
Balu Karnawałowego zorganizowanego we współpracy z zaprzyjaźnionymi animatorami  z  Młodzieżowego Domu Kultury  Koninie.

Dziękujemy wszystkim  księżniczkom, wróżkom, piratom   i superbohaterom  za wspaniałą zabawę!

 

 

 

20 stycznia 2015r. w grupie Biedronek pojawili się szczególni goście - nasze kochane  Babcie i Dziadkowie!       

Przedszkolaki pod okiem swoich Pań przygotowały dla miłych gości krótki program artystyczny pt.: ,,Jak to z Babcią i Dziadkiem było…”  Spotkanie wywołało u wielu zebranych radość, ale i wzruszenie.

Nie mogło zabraknąć również upominków oraz słodkiego poczęstunku.

 

I miejsce dla Janka Wędrowniczka 

Jak co roku, Przedszkole nr 7 w Koninie zorganizowało  
XII Olimpiadę Sportową z Bolkiem i Lolkiem,której finał odbył się  28 stycznia 2015r. w hali Rondo.

Konkurencje sportowe przygotowane były dla trzech grup wiekowych: 4, 5, 6 -  latków.  W finale olimpiady wzięło udział pięć przedszkoli, które wcześniej wygrały eliminacje.
Nasza reprezentacja: Mateusz Chojnacki, Agata Ziółkowska, Alan Krupa, Dominik Pieszak, Anastazja Szmyt oraz koledzy z grup  Jeżyki                      i Smerfy  dopingowani przez kolegów  z grupy  wywalczyli zwycięstwo i wspaniały  puchar.

GRATULUJEMY!!!

GÓRA GROSZA

Podobnie jak w ubiegłych latach, również i w tym roku nasze przedszkolaki przyłączyły się

do Akcji Towarzystwa NASZ DOM pod honorowym patronatem MEN.

Dzieci w okresie od 24 XI – 5 XII zbierały drobne monety, wiedząc że w ten sposób mogą pomóc potrzebującemu koledze lub koleżance.

 

Dziękujemy za wsparcie!

 

W środę 14.01.2015r Eliminacje do Olimpiady Bolek i lolek.

Reprezentacje z grup Jeżyki, Biedronki i Smerfy  brały udział w rozgrywkach eliminacyjnych do XII Olimpiady Sportowej z Bolkiem i Lolkiem  w Hali  Sportowej Rondo w Koninie.

Nasza drużyna spisała się znakomicie i wywalczyła ,,bilet wstępu” do wielkiego finału!

Cała nasza grupa gorąco dopingowała kolegów!

 

W dniu 15 stycznia 2015r. w naszym przedszkolu odbył się Jubileuszowy X Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Nasze przedszkole reprezentowały dziewczynki  z grupy Biedronki: Anastazja Szmyt, Weronika Cybula, Paulina Wróbel, Matylda Kulus i Hanna Szymczak, które zaśpiewały pastorałkę  ,,Do stajenki”.                      

Po zakończonym koncercie na uczestników czekały dyplomy, upominki i zasłużone brawa. Nie zabrakło również słodkości od zaproszonych gości.

 

 

 

 

 

  DPS w Koninie 

We wtorek 13.01.2015r. przedszkolaki z Paniami Justyną, Lilą i Ewą odwiedziły mieszkańców  Domu Pomocy Społecznej przy ul. Południowej w Koninie.

Mimo, że święta już dawno za nami dzieci swoim przedstawieniem jasełkowym jeszcze raz wprowadziły wszystkich  w  nastrój  Bożego Narodzenia.

Zgromadzona widownia nie szczędziła małym aktorom braw i łez wzruszenia.

 

 

ŚWIĄTECZNY OBIAD

Czerwony barszczyk z uszkami, paszteciki, pierogi… Takie przysmaki zaserwowały przedszkolakom panie kucharki 17.12.2014r.

Przy pięknie nakrytym stole, dźwiękach kolęd i blasku choinki dzieci wraz
z paniami zasiadły do wspólnego świątecznego obiadu.

 

JASEŁKA

16 XII 2014r. przedszkolaki wprowadziły swoich najbliższych w prawdziwie świąteczny nastrój dzięki  dźwiękom kolęd i pięknym  jasełkom.

Nie mogło zabraknąć również prezentów od Św. Mikołaja!

Pomocnikom Mikołaja: p. Ewie Zaborowicz, p. Monice Chojnackiej
i p. Krzysztofowi Małolepszemu bardzo dziękujemy za  zorganizowanie niespodzianek dla dzieci.

 

 

Muzyka nie gryzie

11 grudnia 2014  Biedronki  i  Jeżyki  wybrały się do pobliskiego MDK Konin na nietypowy koncert…

Cztery artystki z poznańskiej Fundacji ,,Fabryka Sztuki” w porywający
i ciekawy sposób opowiedziały dźwiękiem i słowem historię pewnej malej dziewczynki,która muzykę i taniec kocha nad życie.

Na starym, opuszczonym strychu zostają zamknięte instrumenty. Pokrywa je kurz i pajęczyny. Strych jest ciemny i ponury, a o północy wydobywa
z siebie koszmarne jęki. Ludzie powiadają, że na nim straszy, a muzyka którą słychać  jest przerażająca. Podobno nawet gryzie!

Ta przedziwna i niewiarygodna opowieść dociera do uszu małej Tosi. 
Z pomocą swojego dziadka postanawia rozwiązać tę skomplikowaną zagadkę.
Opowieść niczym dreszczowiec zmierza do wyjaśnienia najmłodszym czym są elementy dzieła muzycznego takie jak melodia, rytm, dynamika i tempo,
a spektakularne uwolnienie muzyki, która nie gryzie budzi szalony entuzjazm najmłodszej publiczności!

 

PIECZEMY PIERNICZKI!

Na początku grudnia w naszym przedszkolu można było poczuć zbliżające się święta, a to za sprawą Biedronek, które z panią Lilą piekły pierniczki dla swoich bliskich. ..

Pani Natalii Szkudlarek, mamie Dominika, bardzo dziękujemy za wypożyczenie foremek!

 

Dnia 9.12.2014r.  odbyło się  „Rodzinne kolędowanie, które zaczyna się wpisywać w tradycję corocznych spotkań kolędowych. Celem spotkania było wprowadzenie wszystkich  w prawdziwie świąteczny nastrój. Pani dyrektor złożyła zebranym gościom  życzenia świąteczne, a potem dzieci z grupy Biedronek zaprezentowały pastorałkę ,,Do stajenki „ oraz ,,Wśród nocnej ciszy”. Wspólnemu śpiewaniu kolęd towarzyszyły absolwentki naszego przedszkola: Agnieszka Łapaj, Katarzyna Łapaj, Kinga Pyzik i Nikola Pyzik, które swoim talentem wokalnym umiliły spędzony czas.

Zorganizowany został także kiermasz ozdób świątecznych oraz  pysznych słodkości w wykonaniu naszych mam                           . Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie!

 

 

 

Przygoda ze sztuką

8 grudnia Biedronki wzięły udział w warsztatach plastyczno – teatralnych zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.  Pani Małgosia opowiadając bajkę wprowadziła przedszkolaki w zaczarowany świat motyli.  Następnie były zabawy teatralne i praca plastyczna. Każdy mógł wyczarować swojego motyla, głównego bohatera opowiadania.

 

 

MIKOŁAJKI  5 grudnia 2014 nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj! 
Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały drobne upominki, była też chwila na zabawę z długo wyczekiwanym gościem oraz wspólne ubieranie choinki.


 

  ANDRZEJKOWE CZARY MARY!   Popołudniową porą, 27 listopada 2014r  . w grupie Biedronek dla dzieci i rodziców odbyło się spotkanie andrzejkowe, podczas którego oprócz występów czarownic i czarnych kotów    były wróżby, magia, czary…  no i oczywiście wspólna zabawa taneczna!

Z przemiłe spotkanie rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy!!!

 

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia!

W tym roku również z okazji Święta Misia atrakcji w naszym przedszkolu nie brakowało!

Były wspólne zabawy, tańce - przytulańce z ukochanym misiem… Został ogłoszony także konkurs plastyczny pod hasłem ,,Mój przyjaciel Miś”, a na laureatów czekały nagrody oraz małe słodkie co nieco!

Z naszej grupy udział w konkursie wzięli:

Martynka Piotrowska, Mateusz Chojnacki, Alan Krupa, Antosia Pietrzak, Ksawery Kacznmarek, Patrycja Biskupska, Agatka Ziółkowska, Anastazja Szmyt i Paulinka Kasprzak.

 

W dniach 24-25 listopada w ramach  Europejskiego Dnia Wynalazcy  w naszym przedszkolu odbyła się piękna wystawa starych przedmiotów połączona z prezentacją multimedialną.                                        

Pierwszego dnia pokaz przeprowadzano dla dzieci i rodziców  z naszego  przedszkola, następnego dnia wystawę obejrzeć mogły dzieci z innych przedszkoli i szkół, a także zaproszeni goście.

Rodzicom Matyldy Kulus, Antosi Pietrzak, Paulinki Kasprzak, Alana Krupy oraz babci Paulinki Wróbel  z naszej grupy, którzy przyczynili się do zorganizowania wystawy serdecznie dziękujemy!

 

 

 

W ramach  programu  „Czyste powietrze wokół nas” w dniu 21 XI 2014r. w naszej grupie zrealizowano zajęcia pt.: „Mamo, tato nie pal!(we współpracy z PSSE w Koninie). Przedszkolaki zapoznały się z Dinkiem – strażnikiem czystego powietrza, następnie odbyła się rozmowa na temat szkodliwości palenia papierosów  i wdychania dymu tytoniowego. Wśród zgromadzonych różnych tabliczek, przedszkolaki rozpoznawały te, które dotyczą zakazu palenia. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały rysunki przedstawiające Dinka lub zakaz palenia.  W holu na piętrze została również zorganizowana gazetka  dla rodziców dotycząca   idei Światowego Dnia Rzucania Palenia oraz materiały (ulotki) informacyjne na temat szkodliwości dymu tytoniowego.

 

V Miejskim Konkursie  MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

Marysia Skrzypińska z naszej grupy zajęła III miejsce w V Miejskim Konkursie  MÓJ PRZYJACIEL MIŚ (w kategorii przedszkolaki) organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 6   w Koninie.  GRATULUJEMY!!!

 

 

17 listopada gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji: st.asp. Katarzynę Wiśniewską oraz asp. Bartłomieja  Kacprzaka  (tatę Zuzi z grupy Misiaki). Przedszkolaki razem z policjantami utrwalali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

 

 

 

 

W październiku  Biedronki z Paniami Justyną i Ewą wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć wyposażenie karetki pogotowia ratunkowego, poznać sprzęt medyczny niezbędny  do ratowania życia oraz pracę ratownika. 

Panu Piotrowi Jachowiczowi serdecznie dziękujemy za pomoc
w organizacji spotkania!

 

 

20 października 2014r.  - gościliśmy w naszym przedszkolu pisarkę
i dziennikarkę Panią Beatę  Pieczyńską,   autorkę książki dla dzieci
zatytułowanej  "O Spalarku, który tryska energią - czyli bajka dla dzieci jak porządkować śmieci”.                                                             

Zanim dzieci wysłuchały historii o pudełku  po czekoladkach, opowiedziały co i dlaczego robią   w domach z papierami, plastikiem 
i szkłem.Przygody bohatera książeczki  również wciągnęły dzieci   do dyskusji na temat ekologii.
Jednak prócz rozmów ekologicznych przedszkolaki pytały też jak się pisze książki i skąd czerpie się do nich pomysły…

 

 

17 października 2014r

Tego dnia odwiedzili nas ratownicy wodni  z WOPRMariusz Szejna
i Łukasz Szulc
,  którzy w ramach   Akcji Edukacyjnej   

BEZPIECZNA WODA  przeprowadzili dla dzieci pokaz multimedialny 
i prelekcję   na temat zasad  bezpiecznego zachowania w wodzie
i nad wodą
  w czasie  letniego wypoczynku dzieci lub pobytu na basenie.

Przedszkolaki wzięły również udział w quizie dotyczącym bezpieczeństwa podczas zabaw w wodzie i w konkursie plastycznym.

 

 

10.2014

Biedronki witają  jesień!

Październikowa pogoda sprzyja spacerom, więc Biedronki z panią Justyną wybrały się na poszukiwanie zmian w przyrodzie związanych z aktualna porą roku. Z kolorowych liści powstały piękne bukiety, które ozdobiły naszą salę.

 

10.2014

Owocowe przyjęcie

Biedronki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy jeść dużo owoców.  A, że sezon na owoce sprzyja, zrobiliśmy sobie ucztę!

Najpierw było oczywiście trochę przygotowań : trzeba było posegregować przyniesione przez dzieci owoce, później je umyć  i dokładnie wyszorować rączki!  Pani Ewa przygotowała pozostałe rzeczy potrzebne do zrobienia sałatki i zabraliśmy się do roboty.

 Sałatka się udała, była przepyszna!

 

30.09.2014

30 IX 2014r.  w naszej grupie odbyły się obchody Dnia Chłopca. Z tej okazji wszystkie dziewczynki złożyły najlepsze życzenia swoim kolegom oraz przygotowały dla nich słodką niespodziankę i drobne upominki. Były również konkursy i zabawy zorganizowane przez panią Lilę.

Mamie Ksawerego serdecznie dziękujemy za pomoc przy  organizacji  święta!

 

30.09.2014

 

Tego samego dnia wszystkie grupy,  w ramach realizacji Programu  Akademia Aquafresh,  brały udział w ustanawianiu Rekordu Guinnessa
w największej liczbie dzieci myjących  zęby w tym samym czasie.

Za uczestnictwo w akcji przedszkolaki otrzymały specjalne certyfikaty.

 

09.2014

Moje bezpieczne wakacje 2014

Pod koniec września przedszkolaki ze starszych grup wzięły udział
w konkursie plastycznym organizowanym przez  Fundację Bezpieczne Wakacje (z siedzibą w Szczecinie) pod hasłem  Moje bezpieczne wakacje 2014.Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz promocja bezpiecznych  form spędzania wolnego czasu.

Grupę Biedronek reprezentowały prace:  Paulinki Kasprzak, Anastazji Szmyt i Agatki Ziółkowskiej.

 

 

19.09.2014

Wycieczka do Parku im. F. Chopina w Starym Koninie- 19 IX 2014r.  

Korzystając z pięknej pogody Biedronki  ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę do parku. Przedszkolaki nie tylko podglądały żyjące tam zwierzęta, ale również szukały kolorowych darów jesieni. Zebrane skarby wzbogaciły nasz kącik przyrody.

 Była też chwila na wspólną zabawę.

 

19.09.2014

19 września 2014r.  przedszkolaki ze starszych grup po raz kolejny wzięły udział w akcji  SPRZĄTANIA ŚWIATA, tym razem  pod hasłem Turysto! Szanuj środowisko!

Biedronki  razem z paniami Justyną i Ewą porządkowały teren wokół przedszkola i segregowały śmieci do odpowiednich worków.

 

Na zakończenie dla wszystkich czekała miła niespodzianka - zabawa na  dmuchańcu!

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.