krasnoludki
misiaki
biedronki
jezyki
smerfy

Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie

Przedszkole Nr 8
im. Janka Wędrowniczka
ul. Przemysłowa 12, 62-510 Konin

tel: 63 242 48 07

Dnia 27.05.2015 odbyła się wycieczka rodzinna z okazji „Dnia Mamy i Taty” do gospodarstwa agroturystycznego „W siodle” Trójka.
Były z nami również babce,  dziadek i ciocia. Zwiedziliśmy stajnie z końmi, które mogliśmy nakarmić jabłkiem i sianem, a  kucyk jadł nam z ręki. Odbyła się fantastyczna przejażdżka na wozie, a następnie na  prawdziwym koniu, który był bardzo duży, ale wszyscy byliśmy bardzo dzielni, wcale się nie baliśmy wsiąść na konia. Pieczone kiełbaski z ogniska były bardzo pyszne. Na zakończenie naszego pobytu odbyło się poszukiwanie podkowy, każdy znalazł podkowę, którą zabraliśmy do domu na szczęście.

 Wspaniale się bawiliśmy, było super!

 

 

23.04.2015 Dzień Ziemi

Przemarsz ulicami miasta z kwiatami w dłoni- w ten sposób uczciliśmy obhody Miedzynarodowego Dnia Ziemi.

 

20.04.2045 Festiwal Piosenki o zdrowiu "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Każda z grup prezentowała piosenke o zdrowiu- Jeżyki zaśpiewały i zatańczyły do piosenki "Urodziny marchewki".

Były też liczne konkursy a na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pyszne soczki.

15.04.2015- wybraliśmy się do Biblioteki Dziecięcej z okazji obchodów „Dnia Książki”. Tematem spotkania było „Jajko, czy kura?” Wysłuchaliśmy bajki czytanej przez panią bibliotekarkę.  Rozmawialiśmy o zwierzętach które znoszą jaka. Zrobiliśmy kurę z talerzyka papierowego, sami obieraliśmy ugotowane jaka kurze i jajeczka przepiórcze, a następnie odbyła się ich degustacja mniam, mniam! To było bardzo ciekawe spotkanie.

 Bardzo serdecznie dziękujemy  za zorganizowanie spotkania paniom pracującym w bibliotece. 

 

 

25.03.2015r.„OCZYSZCZALNIA WODY odwiedziła nas pani Sonia praktykantka z PWSZ w  Koninie, która pokazała nam zanieczyszczoną wodę (kałuża, staw),a także zapoznała nas ze sposobem oczyszczania wody. Sami wrzucaliśmy śmieci (gałązki, igiełki z drzew iglastych, suche liście, kamyczki) do wiaderka z czystą wodą, a następnie wlewaliśmy do naszej „oczyszczalni” , którą pani nam zrobiła. To było super doświadczenie, które nauczyło nas oszczędzania i dbania o czystość wód na naszej Ziemi. 

 

 

23.03.2015r.- W tym dniu mieliśmy „Dzień zielony”- każdy z nas ubrał się na zielono (w miarę możliwości), ale było super! Poznaliśmy znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu” i założyliśmy wiosenny kącik przyrod. Poznaliśmy etapy sadzenia i siania roślin (kwiatów, warzyw, ziół). Wiemy co jest potrzebne roślinie aby rosła, teraz będziemy dbać o rośliny.

Również w naszym ogródku przed Przedszkolem wsadziliśmy cebulki i zasialiśmy nasionka różnych kwiatów, które dzieci przyniosły do przedszkola. Będzie kolorowo!

 

20.03.2015r. –„Powitanie wiosny”- byliśmy na spacerze w poszukiwaniu wiosny. Odwiedziliśmy ogródki przyblokowe, w których widzieliśmy pracę pani ogrodnik, poznaliśmy pierwsze kwiaty wiosny- krokusy, przebiśniegi, pierwiosnki, tulipany, a na gałązkach wierzby widzieliśmy kotki bazie. Wiosna jest piękna, podczas spaceru towarzyszył nam śpiew ptaków. Po powrocie do Przedszkola zrobiliśmy z kołek orgiami ptaszka w gniazdku.

 

19.03.2015r. –Zabawy plastyczne z panią Kasią mamą Natalki. Kolorowe motyki różnej wielkości wprowadziły nas w świat kolorowej wiosny. Podczas tego spotkania ozdobiliśmy tęczowymi motylkami wielką „Wielkanocną Pisankę” ,którą przekazaliśmy na konkurs do Centrum Handlowego Ferio. Oddajcie głos na nasze jajko, link znajduje się na stronie naszego Przedszkola w Ogłoszeniach! Trzymamy kciuki! 

 

 

09.03.2015- „Dzień Dziewczynki” – Chłopcy obdarowali swoje koleżanki upominkiem, a wszystkie dzieci otrzymały światełko odblaskowe „Uśmiechnięta buzia”- DZIĘKUJEMY! Bawiliśmy się przy muzyce, a także odbyły się różne konkursy. Słodki poczęstunek umilił nam to święto. Chłopcy z naszej grupy wręczyli kwiatek paniom pracującym w naszym Przedszkolu z okazji  „Dnia Kobiet”. 

13.02.2015r.- w tym dniu ochodziliśmy „Walentynki”. Zrobiliśmy serce z czerwonych kuleczek bibuły, które zabierzemy do domu dla naszej rodziny.  Odbyły się zabawy i pląsy przy muzyce. W tym dniu nasza koleżanka Natalka i kolega Tobiasz obchodzili swoje urodziny WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

 

11.02.2015-  przed rozpoczęciem ferii zimowych uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Koninie - asp. Piotr Adamczyk i asp. Arkadiusz Goździk. 

„Zimo baw się z nami- bezpieczne zabawy”, panowie zapoznali nas z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Porozmawialiśmy o obcym, kto to jest i co może nam zrobić, również panowie opowiedzieli nam o swojej pracy dzielnicowych.
Dziękujemy za spotkanie i przekazanie cennych i wartościowych wiadomości.

 

09.02-13.02.2015- realizacja projektu ogólnopolskiego „Mamo, tato wolę wodę”,

Doświdczenia –co pływa, co tonie?, kropla wody zabarwinej służy również do rozwijania wyobraźni. „Picie wody zdrowia doda” o tym wie każdy przedszkolak, wiemy skąd się biorą chmury i dlaczego pada deszcz, obieg wody w przyrodzie jest nam bardzo dobrze znany.

06.02.2015r.- dziś robiliśmy kolorowe i pożywne kanapki. Sami przygotowaliśmy dla siebie i dla rodziców kanapki, to niesamowite doświadczenie. To bardzo proste zobaczcie sami, tylko czasami muszą pomóc nam dorośli, pamiętamy o bezpieczeństwie. SMACZNEGO!

 

 

Luty 2015- cieszymy się, że spadł śnieg, bardzo lubimy bawić się na śniegu. Zima, zima, zima, pada, pada śnieg….” Wiemy, że należy bezpiecznie bawić się na śniegu, pamiętajcie nie rzucamy kulkami śniegowymi w głowę, tylko w plecy, albo w nogi. Super zabawa!!! Czasami może uda się przy pomocy starszych ulepić bałwanka?

 

 

Luty 2015- Recykling– do zabaw wykorzystujemy „śmieci” np. gazety wykorzystujemy do zabaw i ćwiczeń gimnastycznych,  ćwiczeń słuchowych, do zabaw muzycznych i innych. Nakrętki   posłużyły nam do stworzenia „Ekologicznego bałwanka” – prawda, że jest wyjątkowy!!!

 

30.01.2015r.- w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrały się za wymarzone postacie,  zabawy przy muzyce prowadzili animatorzy z Młodzieżowego Domu Kultury. Dziękujemy mamusiom, które przyszły na bal i razem z nami się bawiły.

 

28.01.2015-  odwiedziła nas mamusia Natalki pani Kasia, która przygotowała dla nas zabawy plastyczne „Maska kota” oraz zabawy ruchowe. Bardzo lubimy spotkania z panią Kasią, była super zabawa. Dziękujemy!

 

26.01.2015r.-zabawy badawcze z wodą, przeprowadzaliśmy doświadczenia sprawdzające w jakich warunkach i dlaczego topi się lód (wcześniej zamrożone kostki lodu), a w kąciku badawczym obserwowaliśmy topnienie śniegu.

 

22.01.2015r. zaprosiliśmy do nas kochane Babcie i kochanych Dziadków
z okazji „Dnia Babci i Dziadka
”. 
Dzieci przedstawiły program artystyczny, który nagrodzony został gromkimi brawami przez kochanych dziadków. Dzieci zaprosiły babcie i dziadków do wspólnej zabawy, było miło i  wesoło. Goście otrzymali wykonane przez dzieci z masy solnej serduszka, jako dowód swojej miłości i wdzięczności.

Za przygotowanie słodkiego poczęstunku dziękujemy pani Wiatrowskiej, pani Szafran ,pani  Kwiecińskiej.

 

- ZDROWO-SMACZNIE-KOLOROWO- tak gotują nasze panie kucharki. 20.01.2015r. odwiedziła nas pani kucharka pani Ola, która opowiedziała nam o swojej  pracy. Następnie zabrała nas do kuchni przedszkolnej,
w której panie kucharki przygotowują  dla nas przepysznej posiłki . Ale ta kuchnia jest duża! Bardzo podobała nam się ogromna patelnia, mogliśmy obejrzeć narzędzia i przyrządy służące do pracy kucharki. Zdziwiliśmy się, gdy pani Ola zabrała nas do piwnicy, a tam poznaliśmy pomieszczenia ,które również należą do kuchni, w których przechowywane są między innymi owoce, warzywa,  są różne urządzenia tutaj panie kucharki  przygotowują niektóre produkty, które będą wykorzystane do ugotowania dla nas pysznego i zdrowego obiadku. Podziękowaliśmy pani Oli i pani Teresie bukiecikiem  kwiatków. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie i wycieczkę po pomieszczeniach należących tylko do kuchni- to my dzieci
z grupy „Misiaki”  

 

-Góra Grosza- w naszej grupie zbieraliśmy grosze dla dzieci z domów dziecka, w taki sposób możemy podzielić się naszym dobrym serduszkiem z dziećmi które nie mają domu…. Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pomocy dzieciom.  Zebraliśmy 67,09 zł. i 0,11 euro cent. Zajęliśmy I miejsce w przedszkolu „Wrzuć miedziaka dla dzieciaka”

 

 

-… „mamy tu zabawek wiele, razem bawić się weselej, bardzo  dobrze tutaj nam ram tam tam, ram tam tam….”

 

 

- Zabarwianie wody,to super zabawa podczas, której dużo się dowiedzieliśmy. Razem z panią  „brudziliśmy” wodę dolewając do niej farby różnego koloru, następnie wlaliśmy zabarwioną wodę do woreczków w których powstaną kolorowe kostki lodu.  Popatrzcie jakie piękne kolory, ale wiemy, że ta woda nie nadaje się do picia. Rozumiemy dlaczego należy oszczędzać wodę!

 

 

19.12.2014r.-  dziś mieliśmy odświętny „Obiad wigilijny”, na stole nie zabrakło świątecznych potraw np: pysze paszteciki, barszcz czerwony, pierogi, a mama Marcela pani Stasińska upiekła pysznego makowca.
W tym dniu byliśmy odświętnie ubrani, słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy oraz złożyliśmy sobie życzenia i połamaliśmy się opłatkiem.

Dziękujemy pani Stasińskiej za słodki poczęstunek.

 

 

17.12.2014r.- odbyło się „Świąteczne spotkanie” z rodzicami.
Bardzo cieszyliśmy się, że przyszli nasi najbliżsi. Pojawił się również nasz długo oczekiwany gość św. Mikołaj, który również uczestniczył w naszym spotkaniu.

Dzieci przedstawiły program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Rodzice wraz z Mikołajem zagrali dla swoich pociech na instrumentach perkusyjnych i zaśpiewali piosenkę pt. „Jest taki dzień”, ale było super. Mikołaj dał wszystkim dzieciom wymarzone prezenty, jak również i nasze panie też otrzymały upominek od św. Mikołaja.  Dzieci również przygotowały prezenty dla rodziców- „Aniołki”.
Wszyscy bardzo dziękujemy.

Na nasze spotkanie słodki poczęstunek przygotowała: pani Nowakowska, Puchalska-Kaczor, Leśniewicz, Snopek, jak również pani Muchowska bardzo było pyszne.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej uroczystości, a szczególnie dziękujemy panu Przemkowi Szafran, który odegrał rolę Mikołaja oraz pani Muchowskiej za zakupienie
i przygotowanie dla dzieci prezentów.

 

 

 

05.12.2014r.- Dzisiejszy dzień był bogaty w niespodzianki. Każdy z nas przyszedł ubrany na czerwono i mieliśmy czapeczki mikołajkowe, super wyglądaliśmy i mogliśmy poczuć się jak pomocnicy Mikołaja. Razem z nami były panie praktykantki z PWSZ, następnie z okazji „Mikołajek” odwiedził nas wspaniały gość Św. Mikołaj to ten sam, co nas witał rano
w przedszkolu cukierkiem, razem zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy piosenkę o Mikołaju, a następnie dał
każdemu dziecku mikołajkowy prezent- Dziękujemy Mikołaju!!!

Za przygotowanie słodkiego poczęstunku dziękujemy mamusi Tobiasza.

Wspaniały dzień z niespodziankami!!!

 

To nie koniec niespodzianek, poszliśmy na spotkanie z górnikami, którzy odwiedzili nasze przedszkole z okazji „Barbórki”. Goście opowiedzieli nam o pracy górnika, która jest bardzo ciężka, mogliśmy przymierzyć czapkę górniczą, a nawet otrzymaliśmy mianowanie na górnika. Bardzo podobał nam się odświętny strój górnika. Dziękujemy za spotkanie.

 

 

 

28.11.2014r.- to dzień wspaniałych „Zabaw i Wróżb Andrzejkowych”, razem z nami bawiły się mamusie: pani Kasia i pani Kamila. Poznaliśmy wróżby i zabawy andrzejkowe, nawet czarowaliśmy „abrakadabra…..”, mogliśmy dowiedzieć się między innymi, co nas czeka w przyszłości, kim będziemy, a lanie wosku było bardzo interesujące, dobrze, że pomagały nam mamusie.

Dziękujemy za wspólną zabawę i słodki poczęstunek, który  przygotowała pani Katarzyna Muchowska.

 

 

26.11.2014r.- „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.Z okazji tego święta wcześniej był ogłoszony konkurs plastyczny dla chętnych dzieci pt. „ Mój przyjaciel miś”, z naszej grupy pracę na konkurs zrobił Tobiasz Urbaniak- gratulujemy.

Podczas spotkania poznaliśmy historię pluszowego misia, rozwiązywaliśmy zagadki, śpiewaliśmy piosenki i bawiliśmy się z naszymi pluszakami.

 

 

24.11.2014r.- W naszym przedszkolu odbył się „Dzień Wynalazcy”- dowiedzieliśmy się, kto wynalazł żarówkę, czym kiedyś pisano, jakie były telefony i wiele innych ciekawych rzeczy i przedmiotów codziennego użytku, których nigdy nie widzieliśmy, ale mogliśmy niektóre dotknąć i dokładnie obejrzeć. To super wystawa!

 

 

20.11.2014r.- Dzień z listonoszem
Tatuś Natalki jest listonoszem, pan Andrzej
zapoznał nas ze swoim zawodem, ale ma dużą torbę i jaką ciężką, nawet próbowaliśmy ją podnieść, ale tatuś Natalki jest silny. Wiemy, co się w niej znajduje, na czym polega zawód listonosza i że jest ludziom bardzo potrzebny. Na zakończenie naszego spotkania otrzymaliśmy kartki pocztowe.

Dziękujemy panu Andrzejowi za tak interesujące spotkanie.

 

 

18.11.2014r. – Wycieczka na pocztę- wraz z panią Edytką i panią Jolą poszliśmy na pocztę. Zapoznaliśmy się z wyposażeniem poczty, rozmawialiśmy z panią pracującą na poczcie i już wiemy, dla kogo
i dlaczego potrzebna jest poczta, a na zakończenie wizyty wysłaliśmy listy do naszej chorej koleżanki. Hura wiemy, co należy zrobić, aby wysłać list. To była bardzo interesująca lekcja.

 

 

17.11.2014r.- Odwiedzili nas w przedszkolu policjanci: str. asp. Katarzyna Wiśniewska z Wydziału Prewencji i tatuś naszej koleżanki Zuzi, asp. Bartłomiej Kacprzak z Wydziału Ruchu Drogowego.
Tematem naszego spotkania było: „Jak należy przestrzegać zasad ruchu drogowego- dziecko uczestnikiem ruchu drogowego” oraz „Ten obcy”- jak należy zachować się podczas spotkania z nieznajomym. Pani Kasia i Pan Bartłomiej przekazali nam światełka odblaskowe „Misie”, abyśmy byli widoczni i bezpieczni o zmroku.
Dziękujemy tatusiowi naszej koleżanki za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania i obdarowanie nas odblaskowymi misiami.

 

 

12.11.2014r. –Zabawy plastyczne pt. „Deszczowa chmurka” z panią Muchowską, która zabrała nas do deszczowej krainy.  Bawiliśmy się kolorowymi papierowymi kropelkami deszczu, następnie wykonaliśmy własną deszczową chmurkę, która była bardzo kolorowa. Ale była super zabawa, do zobaczenia na następnych zajęciach już się nie możemy doczekać.

 

W ramach akcji Akademia Aquafresh dzieci otrzymały na miesiąc październik „Tablicę mycia zębów”- zadaniem dzieci było mycie zębów rano i wieczorem i wraz z rodzicami sumienne zapisywanie czy dziecko myło zęby rano i wieczorem. Po zakończeniu miesiąca dzieci przedstawiły swoje postępy w regularnym myciu zębów. Brawo dzieci zasłużyły na odznakę LILLY, gratulujemy!

 

 

 

28.10.2014r. odbyła się uroczystość grupowa „Pasowanie na przedszkolaka”.

Dzieci przedstawiły swoje umiejętności i zdolności recytatorski i muzyczno-taneczne, rodzice nagradzali swoje pociechy gromkimi brawami. Rodzice również mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności wykonując wraz z dziećmi taniec Misia oraz złożyli przyrzeczenie. Pani dyrektor Larysa Pyzik-Dziubczyńska dokonała pasowania dzieci na przedszkolaka, wręczyła dyplomy i odznaki dla dzieci. Dzieci również złożyły swoje przyrzeczenie.  Bardzo serdecznie dziękujemy mamusi Zuzi Kin, Kuby Kaźmierczaka za upieczenie pysznego ciasta, a mamusi Wojtusia Krysiaka za tort „Pasowanie na Przedszkolaka 2014”. Dziękujemy również pani Kasi Muchowskiej za wykonanie kredki na pasowanie oraz opasek dla dzieci
z emblematem misia.

Pani dyrektor przekazała dzieciom prezenty- kącik fryzjerski i kącik majsterkowicza. Bardzo dziękujemy.

 

27.10.2014 nasza Złota polska Jesień,
wyszliśmy na spacer, obserwowaliśmy jesienne zmiany zachodzące
w przyrodzie.

 

W naszej grupie został ogłoszony konkurs plastyczno-techniczny
nt. Kreacje kasztankowych ludzików dla dzieci wraz
z rodzicami.                

 21.10.2014 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, oto laureaci: Zuzia Kin, Ania Nowakowska, Wojtek Krysiak, Kuba Kaźmierczak, Natalia Muchowska, dzieci otrzymały dyplomy oraz niespodziankę.
Gratulujemy pomysłów!

 

 

 

 

20.10.2014r.- gościliśmy w naszym przedszkolu pisarkę
i dziennikarkę Panią Beatę  Pieczyńską,   autorkę książki dla dzieci
zatytułowanej  "O Spalarku, który tryska energią - czyli bajka dla dzieci jak porządkować śmieci”.    Dzieci wysłuchały historii o pudełku  po czekoladkach oraz opowiedziały, w jaki sposób segregują śmieci w domu
i dlaczego je segregują. Przedszkolaki pytały też jak się pisze książki i skąd czerpie się do nich
pomysły… Następnie nasze panie czytały nam dalszy ciąg przygód Spalarka.

 

 

 

„Cała Polska czyta dzieciom”

-bardzo lubimy słuchać bajek, pani Kasia mama Natalki czyta nam bajeczki.

Bardzo dziękujemy i chcemy jeszcze!

 

 

Nasz zielony kącik z ziołami

wiemy, co jest potrzebne, aby rosła roślina tak wzbogacamy nasz kącik przyrody, w którym możemy obserwować wzrost roślin i próbować pysznych witaminek.

 

 

W naszym przedszkolu nie nudzi sie nikomu

14.10.2014 Dzień Edukacji Narodowej z okazji święta wszystkich pracowników naszego przedszkola wręczyliśmy upominki- podkładka pod szklankę, którą zrobiliśmy razem z mamą Natalki – „Wszystkiego najlepszego życzą dzieci z grupy „Misiaki”

 

„Wesoła zabawa”- tak się bawimy w naszym ogrodzie przedszkolnym, gdy pogoda dopisuje, bawimy się bezpieczne.

 

08.10.14- odwiedziła nas mama Natalki pani Kasia, która przygotowała dla nas zabawy plastyczne. Razem z panią Kasią zrobiliśmy upominek dla pracowników przedszkola, który wręczymy w Dniu Edukacji Narodowej. 
Z gotowych elementów filcowych zrobiliśmy podstawkę pod szklankę.  Bardzo dziękujemy za super zabawę! Do zobaczenia!

 

 

Przedstawiamy nasz jesienny kącik przyrody, w którym jest bardzo dużo darów ogrodu, lasu i parku.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do stworzenia tak bogatego i pięknego kącika przyrody.

 

 

03.10.14- Przynieśliśmy do przedszkola różne owoce, z których zrobiliśmy przepyszną sałatkę owocową. Poznaliśmy zasady bezpieczeństwa, higieny
i sposób wykonania takiej sałatki. Sami kroiliśmy nożami (plastikowymi), ale ciężka praca, ale jaka fajna! Wszystkie owoce wymieszaliśmy w dużej misce, następnie odbyła się degustacja- pycha!!!!

 

01.10.14 Poznaliśmy urządzenie kuchenne- sokowirówka. Z marchewki
i jabłek zrobiliśmy sok, wiemy jak powstaje witaminowy sok- Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki.

 

 

Zabawy z warzywami- oglądaliśmy, wąchaliśmy, dotykaliśmy warzywa
z ogródka, wiemy, że są źródłem witamin i co można z nich zrobić. Nasze warzywa wykorzystaliśmy do zabaw tematycznych w kąciku teatralnym. Super zabawa.

 

30.09.14r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji pobicia Rekordu Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie. Wszyscy spotkaliśmy się w ogrodzie przedszkolnym, każde dziecko miało szczoteczkę i pastę do zębów oraz kubek z wodą- wszyscy jednocześnie myliśmy zęby przez 2 minuty- hura!!! Udało się.

 

 

30.09.2014 to święto naszych kolegów- Dzień Chłopca- w tym dniu odbyły się zabawy, tańce i pląsy, a nasze panie wyczarowały z czarodziejskiego kapelusza upominki dla chłopców, ale fajny tygrysek-breloczek. Dla dziewczynek też przygotowano małą niespodziankę, a na koniec zjedliśmy pyszny placek, który upiekła mama Zuzi Kacprzak- Dziękujemy!

Również dziękujemy pani Kasi mamusi Natalki za wykonanie dla chłopców upominków oraz czarodziejskiego kapelusza.

 

 

- Zabawy badawcze podczas omawiania tematu o owocach rozpoznawaliśmy owoce poprzez smak i zapach. Pyszne witaminki były słodkie i bardzo smaczne.

 

 

 

18.09.2014

W naszym Przedszkolu 18 września odbył się Festyn Rodzinny, była super zabawa, czy nas poznajecie? Po festynie mieliśmy zamek dmuchany tylko dla siebie hura!

 

09.2014

 Lubimy przychodzić do naszej grupy, mamy dużo kolegów
i koleżanek. Tak spędzamy czas wolny, układamy puzzle,
układanki, wspólnie się bawimy.

 

09.2014

 My już znamy zasady zdrowego stylu życia- potrafimy dbać
o higienę osobista, a także wiemy, że witaminy potrzebne nam
są do prawidłowego rozwoju. Mniam, mniam pyszny arbuz!

 

 

09.2014

   Do naszej grupy przyszła mamusia naszej koleżanki Natalki pani Katarzyna Muchowska, która zrobiła z nami papierowe pająki-
- ale była fajna zabawa! Dziękujemy

 

09.2014

Spotykamy się z paniami praktykantkami z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie- razem z nimi poznajemy nasza Ziemię i jej bogactwa. Podczas wspólnych zajęć wzbogacamy nasz kącik badawczy, w którym chętnie prowadzimy systematyczną obserwację, manipulujemy, dotkamy, oglądamy.

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.