krasnoludki
misiaki
biedronki
jezyki
smerfy

Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie

Przedszkole Nr 8
im. Janka Wędrowniczka
ul. Przemysłowa 12, 62-510 Konin

tel: 63 242 48 07

 

25.05.2016- odbył się Międzygrupowy Turniej Matematyczny- „SOWA- MĄDRA GŁOWA” pomiędzy grupą „Biedronki”, „Smerfy” i „Jeżyki”, podczas turnieju odbyły się różne konkurencje matematyczne, konkurs plastyczno- matematyczny oraz wspólne zabawy ze śpiewem.

Gratulacje dla grupy „Biedronki” za zajęcie I miejsca, grupie „Jeżyki” za zajęcie II miejsca oraz grupie „Smerfy” za zajęcie III miejsca.

„Raz, dwa trzy liczysz Ty…..”

 

18.05.2016 w niecce przy  Amfiteatrze „Na Skarpie” z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski powstał Piastowski Gród. Dzieci z grupy ‘Smerfy” i „Jeżyki” mogły przenieść się w czasy Mieszka I. Wioska stylizowana na średniowieczna osadę: wieża obronna, strzelnica łucznicza, szranki, karczma, padok.  Warto poznać jak żyli i co robili w czasach średniowiecza, dawne tańce, rzemiosło, spróbowaliśmy łucznictwa, przymierzaliśmy zbroję… Było super!

 

 

 

Dnia 17.05.2016 studentki III roku Pedagogiki z PWSZ w Koninie pod kierunkiem pani dr Jadwigi Knotowicz zaprosiły dzieci z grupy „Biedronki”, „Smerfy”, „Jeżyki” na przedstawienie pt.

 „Śnieżka z XXI wieku” oraz „Bajka-morałka, o małym, średnim i większym”. Bajki przybliżyły  dzieciom wartości , że dobro zwycięża , a zło przegrywa oraz ze każdy może być naszym przyjacielem, i że z nikogo nie należy się wyśmiewać każdy jest inny i należy go akceptować takim jakim jest.

Dzieci poznały niektóre pomieszczenia mieszczące się w Wyższej Szkole Zawodowej, bawiły się wraz ze studentkami. Studentki wykonały dla każdego dziecka laurkę na Dzień Mamy- bardzo  dziękujemy.

Bardzo nam się podobało, dziękujemy za zaproszenie, to ciekawe doświadczenie.

 

 

W dniu 28.04.2016r. grupa „Języki” wzięła udział w XXII Międzypowiatowym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu pt.:”Nowe przygody Janka Wędrowniczka”. Scenariusz do tego przedstawienia napisał konińska poetka Pani Dorota Grzechowiak. Młodzi aktorzy wrócili do przedszkola z nagrodami i uśmiechem na twarzy.

 

 

12.02. 2016 r. w grupie Jeżyki odbył się Dzień Babci i Dziadka. Nasze dzielne przedszkolaki specjalnie dla zaproszonych gości powiedziały wierszyki i zaśpiewały piosenki. Uśmiech nie schodził z twarzy babciom i dziadziusiom. Po uroczystości dzieci rozdały naszym gościom drobne upominki i po chwili wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Mamy nadzieję, że wszystkie babcie
i dziadziusiowie na długo zapamiętają ten wyjątkowy dzień.

 

 

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 15.01.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci uczestniczyły również w wielu konkursach i tańcach. Do zabawy włączyli się także rodzice. Był to dzień pełen przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

01.02.2016- dzieciaczki z grupy „JEŻYKI” wybrały się do Młodzieżowego Domu Kultury na warsztaty taneczne, które poprowadziła Pani Agnieszka Łapaj.  Starszaki bawiły się rewelacyjnie a przy okazji poznały kilka podstawowych kroków tanecznych.

 

 

15.12.2015 r. w grupie Jeżyki odbyło się spotkanie choinkowe, na które zaproszeni byli wszyscy rodzice. Każde dziecko mogło zaprezentować wierszyk, w tle słychać było przepiękne kolędy. Po uroczystości naszą grupę odwiedził specjalny gość – Mikołaj. Okrzyków radości nie było końca. Myślę, że ten dzień na długo zostanie
w pamięci dzieci jak i rodziców.

 

 

 

15.12. 2015 r. nasze dzielne Przedszkolaki z grup: „Smerfy”, „Jeżyki” i „Biedronki” wzięły udział w Olimpiadzie z Bolkiem
i Lolkiem.
Każda z grup mogła wykazać się dużą sprawnością ruchową. Nie udało zakwalifikować się do finału, ale uśmiech i tak nie schodził z naszych twarzy. Bo przecież najważniejsza jest ZABAWA!

 

Bezpieczny przedszkolak na drodze

 

22 października 2015r. w naszym przedszkolu gościliśmy Policjantów

Katarzynę Wiśniewską i Bartłomieja Kacprzaka z Komendy Miejskiej Policji
w Koninie
.

Podczas spotkania dzieci miały okazję utrwalić znaki drogowe

oraz zasady zachowania się w ruchu drogowym.

Nie mogło zabraknąć również pokazu sprzętu potrzebnego policjantowi do codziennej pracy.

 

 

15 października miał miejsce uroczysty poranek z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki chcąc podziękować pracownikom przedszkola, którzy codziennie oddają swoje serce aby One czuły się dobrze i bezpiecznie w naszej placówce, przedstawiły krótką część artystyczną. Na zakończenie odśpiewano 100 lat, a dzieci wręczały wszystkim paniom i panom pracującym w naszym przedszkolu własnoręcznie przygotowane laurki 
z życzeniami. 

 

21.10.2015-  „KAŻDY PRZEDSZKOLAK WIE CO JEST ZDROWE, A CO NIE”- w tym dniu wraz z dziećmi z gr. „Smerfy”
i „Biedronki” wykonaliśmy zdrowy owocowy deser- szaszłyki owocowe. Każdy

z nas miał na sobie fartuszek, poczuliśmy się jak mali kucharze, mogliśmy kroić owoce, ale na pewno wiemy jak należy się przygotować do pracy w kuchni. Wykonanie smacznych i zdrowych posiłków to bardzo ważna sprawa dla małych dzieci. Zobaczcie jak sobie radziliśmy wykonując sałatkę owocową. Odbyła się wspólna degustacja. SMACZNEGO!!!

 

 

 

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

W ramach obchodu Dnia bez Samochodu 21 września najstarsze przedszkolaki z naszego przedszkola czyli Jeżyki i Smerfy odwiedziły starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 4. Tam na boisku szkolnym czekały na nas sportowe emocje: dzieci brały udział w różnych konkurencja sportowych, zabawach na dmuchanych zamkach oraz tańcach przy skocznej muzyce.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

„Wyprawa – poprawa” pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska.  W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać
w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w naszym mieście.  Dzieci chętnie uczestniczył w tej akcji. Uczestnictwo i działanie podjęte dla czystego środowiska wzbudziła u naszych przedszkolaków wiele radości oraz uśmiechu. 

 

 

 

 

 

Dnia 10 września 2015r. odwiedził nas absolwent naszego przedszkola pan Michał Sypuła – trener szkółki piłkarskiej Lech Poznań Football Academy. Wygłosił pogadankę i przedstawił prezentację cztero-
i pięciolatkom na temat zdrowego żywienia. Dzieci prawidłowo odpowiadały na pytania pana trenera.
Na koniec częstowały gościa oraz siebie owocami. 

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.