Kosmos od zawsze wzbudzał w dzieciach ogromną ciekawość.Tym razem
dzieci z grupy Jeżyki, poprosiły rodziców, aby pomogli im przygotować się do zajęć i przekazali jak najwięcej wiedzy o wszechświecie. Wspólnie rozmawiały o planetach, gwiazdach, oglądały ilustrację w książkach.
Dzieci zadawały pytania oraz poszukiwały ciekawostek w filmach edukacyjnych.
Przedszkolaki przyniosły do sali książki, ilustracje oraz różne pomoce naukowe, dzięki którym poznawały tajemnice Układu Słonecznego.
Podczas zajęć dzieci losowały pytania dotyczące kosmosu i z ogromnym zaangażowaniem udzielały odpowiedzi, dzieląc się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Było dużo ciekawych rozmów, tworzenia dziecięcych teorii.
Wspólnie stworzyły też makietę galaktyki i przygotowały wystawę prac o tematyce kosmicznej.
Nasza sala zamieniła się w prawdziwą kosmiczną przestrzeń pełną gwiazd, planet i małych odkrywców wszechświata!
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przekazanie dzieciom sporej dawki wiedzy.