krasnoludki
misiaki
biedronki
jezyki
smerfy

Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie

Przedszkole Nr 8
im. Janka Wędrowniczka
ul. Przemysłowa 12, 62-510 Konin

tel: 63 242 48 07

Wydarzenia 2015/2016 Ogólnoprzedszkolne

1 października 2015,

W poniedziałek 13 czerwca  w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Z Jankiem Wędrowniczkiem po góralsku”. Festyn uroczyście rozpoczęły Pani Dyrektor Larysa Pyzik – Dziubczyńska oraz Pani Magdalena Magdziarz, która na wstępie podziękowała wszystkim sponsorom, dzięki którym mogła odbyć się nasza impreza. Na festynie jak co roku, było moc atrakcji przygotowanych przez rodziców i pracowników przedszkola.
W tym roku zaproponowaliśmy uczestnikom urozmaicony pogram
i wiele atrakcji , każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Na scenie wystąpiła absolwentka naszego przedszkola Emilka Andrzejewska oraz Pani Grażynka Ryś ze swoją rodziną
w repertuarze góralskim. W programie były konkurencje sportowe, tańce i konkursy o tematyce góralskiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się przejażdżka na kucyku oraz loteria fantowa. Podczas festynu można było się również zatracić
w smakach "góralskiego jadła". Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Rodzicom za dobrą zabawę, wsparcie
i humor. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym
w organizację tego święta!!!

 

Do zobaczenia na następnym festynie. Już dziś zapraszamy.

 

Dzieci z wizytą u policjantów na drzwiach otwartych
w konińskiej komendzie.


Drzwi Otwarte w komendzie odbyły się po raz trzeci, które trwały dwa dni 13.06-14.06.2016r. Ponad 200 dzieci odwiedziło konińskich policjantów, a w tym dzieci z naszego przedszkola
i pobliskiego przedszkola Nr 8. Miejsce pracy policjantów odwiedzili  również uczniowie szkół podstawowych Nr 4, 6, 8 i 12
z Konina oraz ze szkoły w Starym Mieście Dzieci obejrzały z bliska broń, a policyjny technik pokazywał jak zbiera się odciski palców. Na zakończenie, goście mundurowych miały szansę przejechać się radiowozem.

 

 

Dnia 5 czerwca w Parku Chopina w Koninie miały miejsce eliminacje rejonowe konkursu „Czerwonak”, na którym wystąpiły dzieci wyróżnione na festiwalu Do-Re-Mi. Nasze przedszkole reprezentowała Zuzanna Kacprzak z grupy Biedronek z utworem „Piosenka o mojej rodzinie”. Gratulujemy pięknego występu!!!

 

 

25.05.2016- odbył się Międzygrupowy Turniej Matematyczny- „SOWA- MĄDRA GŁOWA” pomiędzy grupą „Biedronki”, „Smerfy” i „Jeżyki”, podczas turnieju odbyły się różne konkurencje matematyczne, konkurs plastyczno- matematyczny oraz wspólne zabawy ze śpiewem.

Gratulacje dla grupy „Biedronki” za zajęcie I miejsca, grupie „Jeżyki” za zajęcie II miejsca oraz grupie „Smerfy” za zajęcie III miejsca.

„Raz, dwa trzy liczysz Ty…..”

 

 

18.05.2016 w niecce przy  Amfiteatrze „Na Skarpie” z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski powstał Piastowski Gród. Dzieci z grupy ‘Smerfy” i „Jeżyki” mogły przenieść się w czasy Mieszka I. Wioska stylizowana na średniowieczna osadę: wieża obronna, strzelnica łucznicza, szranki, karczma, padok.  Warto poznać jak żyli i co robili w czasach średniowiecza, dawne tańce, rzemiosło, spróbowaliśmy łucznictwa, przymierzaliśmy zbroję… Było super!

 

 

 

Dnia 17.05.2016 studentki III roku Pedagogiki z PWSZ w Koninie pod kierunkiem pani dr Jadwigi Knotowicz zaprosiły dzieci z grupy „Biedronki”, „Smerfy”, „Jeżyki” na przedstawienie pt.

 „Śnieżka z XXI wieku” oraz „Bajka-morałka, o małym, średnim i większym”. Bajki przybliżyły  dzieciom wartości , że dobro zwycięża , a zło przegrywa oraz ze każdy może być naszym przyjacielem, i że z nikogo nie należy się wyśmiewać każdy jest inny i należy go akceptować takim jakim jest.

Dzieci poznały niektóre pomieszczenia mieszczące się w Wyższej Szkole Zawodowej, bawiły się wraz ze studentkami. Studentki wykonały dla każdego dziecka laurkę na Dzień Mamy- bardzo  dziękujemy.

Bardzo nam się podobało, dziękujemy za zaproszenie, to ciekawe doświadczenie.

 

 

I miejsce dla Antka!

,,W zgodzie z przyrodą, energią i wodą” pod takim hasłem zorganizowany został ogólnopolski konkurs plastyczny z okazji Dnia Ziemi. Nasze przedszkole reprezentowała praca Antoniego Błaszczyka, za którą otrzymał I miejsce, dyplom oraz nagrodę książkową.

Antosiowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

 

 

ARTYSTYCZNY KOGEL MOGEL

przedstawienie pt.: "OPOWIEŚC TAŃCEM ŚPIEWANA"

 

Dnia 12 maj w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się Przegląd Twórczości Angielskiej Przedszkoli organizowanym przez Przedszkole nr 32. Nasze przedszkole kolejny raz reprezentowała Zuzanna Kacprzak z grupy „Biedronek”. Zuzia wykonała piosenkę pt. „Mary had a Little lamb”. Za swój występ Zuzia została wyróżnienie za umiejętności wokalne oraz poprawność językową. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy rodzicom Zuzanny za współpracę i pomoc we wspieraniu jej na  drodze wokalnej.

 

AUDYCJA SŁOWNO-MUZYCZNA 

POSZUKIWACZE DŹWIĘKÓW
muzyczne perypetie Maurycego i Pani Pchełki

pt.: "Indianie i Kowboje"
Muzyka Ameryki Północnej dawno i jeszcze dawniej.

 

 

 

 

W dniu 28.04.2016r. grupa „Języki” wzięła udział w XXII Międzypowiatowym Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych. Dzieci zaprezentowały się w przedstawieniu pt.: ”Nowe przygody Janka Wędrowniczka”. Scenariusz do tego przedstawienia napisał konińska poetka Pani Dorota Grzechowiak. Młodzi aktorzy wrócili do przedszkola z nagrodami i uśmiechem na twarzy.

 

Dnia 22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi, w naszym przedszkolu odbył się Quiz wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, w którym wzięły udział dzieci z grup „Biedronki”, „Smerfy” i „Jeżyki”. Przedstawiciele grup, wspomagani i dopingowani przez swoje drużyny, brali udział w różnych konkurencjach np. układanie puzzli, zagadki dźwiękowe, segregacja śmieci, zagadki słowne, prawda/fałsz. Owe zabawy dydaktyczne miały na celu utrwalenie i wzbogacenie wiadomości
o świecie przyrody oraz kształtowanie właściwego stosunku do otaczającej nas natury.

Zabawy w sali poprzedził przemarsz ekologiczny ulicami miasta.

 

...równiez najmłodsze nasze przedszkolaki wiedzą jak dbać
o Ziemie!

 

 

W dniu 20.04.2016r. gościliśmy ratownika medycznego - pana Piotra Jachowicza, który przeprowadził warsztaty dla dzieci
z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Jednym 
z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Dzieci dowiedziały się również jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.

Wszyscy razem dla utrwalenia powtórzyliśmy numery alarmowe.

Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.

 

 

Tego samego dnia popołudniu odbyły się również specjalne zajęcia dla chętnych rodziców z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

 

TEATR TAK  Z KRAKOWA
przedstawienie pt.: "Nadchodzi Pipi" (z angiel.)

 

 

AUDYCJA SŁOWNO-MUZYCZNA 

POSZUKIWACZE DŹWIĘKÓW
muzyczne perypetie Maurycego i Pani Pchełki

pt.: "Autostopem przez Europę"
Co wybrzmiewa na starym kontynencie?

 

 

W dniu 07.04.2016r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Naszych przedszkolaków odwiedziły Panie lek.dent. Marta Smolińska oraz higienistka stomatologiczna Wioletta Margoś, które w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiły sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość samodzielnie wyszczotkować dużą plastikową szczękę, którą przyniosła Pani dentystka. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby.

 

 

KONIŃSKIE FORUM OŚWIATOWE
XII Konińskie Forum Oświatowe odbyło się 2 kwietnia 2016 roku
w Hali Sportowej przy ulicy Popiełuszki 2a w Koninie.
Jak co roku impreza zostala objeta patronatem
Prezydenta Miasta Konina Pana Józefa Nowickiego.
Nasze przedszkole reprezentowała
Kasia Górczak z grupy Smerfy, która zaśpiewała piosenkę
pt.: "Chodźcie przedszkolaki".

 

 

TEATR  z KALISZA
przedstawienie pt.: "Złota kaczka"

 

MAŁY POETA

Popołudniu 10 marca odbył się finał organizowanego w naszym przedszkolu konkursu pod hasłem MAŁY POETA. Rodzice wraz
z dziećmi zaprezentowali napisane przez siebie utwory oraz wysłuchali wierszy przygotowanych przez zaproszonych gości. Dziękujemy wszystkim dzieciom  i rodzicom, gratulujemy wyróżnienia oraz zaangażowanie w ogólnopolską akcję Cała Polska Czyta Dzieciom.

 

 

ARTYSTYCZNY KOGEL MOGEL

przedstawienie pt.: "LA FIESTA MEXICANA"

 

 

 

Zuzanna Kacprzak reprezentowała nasze przedszkole na XXII Konińskim Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej „DO-RE-MI”, który odbył się 19-tego lutego w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.

Zuzia pięknie wyśpiewała utwór „Piosenka o mojej rodzinie”, czym zachwyciła publiczność oraz  jury i otrzymał jedną z pięciu nagród. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wokalnej drodze. Dziękujemy serdecznie rodzicom Zuzanny za pomoc w przygotowaniu jej do występów.

 

 

 

AUDYCJA SŁOWNO-MUZYCZNA 

POSZUKIWACZE DŹWIĘKÓW
muzyczne perypetie Maurycego i Pani Pchełki

pt.: "Stulecie dziwnych pzygód"
O tym, co dalej działo się z muzyką.

 

 

TEATR TAK Z KRAKOWA
przedstawienie pt.: "Milutka w malachitowym borze" (z angiel.)

 

 

 

 

Dnia 21.01.2016 z okazji Dnia Babci odwiedziła nas pani Beata Krakowska z Biblioteki Dziecięcej, która przeczytała bajkę
o Babci.  Babcia ta miała czarną suknię, zielony kapelusz
i parasol……
Wszyscy słuchaliśmy z zaciekawieniem opowieści
o zaczarowanej Babci. Każde dziecko narysowało obrazek do wysłuchanej bajki. Wszystkie prace  pani Beata  zabrała do Biblioteki w której zorganizuje wystawę naszych prac.  Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy jeszcze.

 

 

 

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 15.01.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci uczestniczyły również w wielu konkursach i tańcach. Do zabawy włączyli się także rodzice. Był to dzień pełen przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

 

U „Janka Wędrowniczka”  dnia 14 stycznia 2016r. odbył się
XI Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy „Biedronek”:
Natalia Muchowska, Zuzanna Kin, Zuzanna Kacprzak,
Wojtek Dziublewski, Maciej Zając. Dzieci wystąpiły z pastorałką
„Grajmy Panu”. Prezentowały się również inne dzieci
z konińskich przedszkoli, które po występach otrzymały
dyplomy i drobne upominki.

 

 

13.01.2016r. odbył się Koncert Świąteczny zoorgnizowny
dla wszystkich instytucji z którymi współpracujemy.
Przedstawienie jasełkowe pokazała
grupa IV Smerfów, a absolwentki naszego
przedszkola Agnieszka Łapaj i Nikola Pyzik wprowadziły
oraz przedłużyły 
nastrój świąteczny śpiewając kolędy.

 

AUDYCJA SŁOWNO-MUZYCZNA 

POSZUKIWACZE DŹWIĘKÓW
muzyczne perypetie Maurycego i Pani Pchełki

pt.: "Na saniach Mikołaja"
O zwyczajach światecznych słów kilka.

 

 

ŚWIĄTECZNY OBIAD

 

Święta tuż, tuż… Z tej okazji w naszym przedszkolu 18.12.2015r. tradycyjnie odbył się świąteczny obiad.

Panie wychowawczynie przybliżyły dzieciom wigilijne tradycje
i przy pięknie nakrytym stole, dźwiękach kolęd i blasku choinki wszyscy razem zasiedli  do uroczystego obiadu.

 

W takiej atmosferze czerwony barszczyk i rybka przedszkolakom smakowały wyjątkowo….

 

 

 

ARTYSTYCZNY KOGEL MOGEL

przedstawienie pt.: "WŚRÓD NOCNEJ CISZY
NIECH NAS KAŻDY USŁYSZY
"

 

 

 

AUDYCJA SŁOWNO-MUZYCZNA 

POSZUKIWACZE DŹWIĘKÓW
muzyczne perypetie Maurycego i Pani Pchełki

pt.: "Zamczyska, księżniczki i nietoperze"
W zamkach średniowiecznych legend.


 

 

 

 

TEATR Z KALISZA
przedstawienie pt.: Przygody Wróbelka Elemelka"

 

 

 

 

Przedszkolaki wspierają zwierzaki!

Nasze przedszkole w tym roku realizuje już III edycję  programu społecznego   Mały Wolontariat – uczący dzieci wrażliwości społecznej, pomagania innym oraz odpowiedzialności za otaczający nas świat.

 W ramach programu z okazji Światowego Dnia Kundelka  przedszkolaki wzięły udział w akcji  zbiórki  żywności dla zwierząt
z zaprzyjaźnionego przytuliska dla psów i kotów.

 

Do akcji  włączyły się dzieci z przedszkola,
które zostały uhonorowane dyplomami.

 

 

TEATR Art-Re Z KRAKOWA
przedstawienie pt.: "Złota Rybka"

 

 

 

 

GÓRA GROSZA

 

Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym roku nasze przedszkolaki przyłączyły się do XVI już Akcji Towarzystwa Nasz Dom.

Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.  

W okresie od 23 XI – 4 XII każdy przynosił tyle, ile mógł. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. 

 

Dziękujemy!!!

 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 
25 LISTOPADA 2015 r.

 

Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!

 

Z tej okazji nie mogło zabraknąć niespodzianek!

Każdy przedszkolak tego dnia przyniósł ze sobą swojego ukochanego, dużego lub całkiem malutkiego misia. 

W każdej grupie, aż roiło się od pluszowych przyjaciół…

 

Przedszkolaki poznały historię powstania tej najpopularniejszej na całym świecie maskotki, którą przybliżyły panie i  zaśpiewały piosenkę
pt. ,,Miś w przedszkolu”.

 

 

 

 

 

Przedszkolak bezpieczny na drodze

 

22 października 2015r. w naszym przedszkolu gościliśmy Policjantów

Katarzynę Wiśniewską i Bartłomieja Kacprzaka z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Podczas spotkania dzieci miały okazję utrwalić znaki drogowe

oraz zasady zachowania się w ruchu drogowym.

Nie mogło zabraknąć również pokazu sprzętu potrzebnego policjantowi do codziennej pracy.

 

 

 

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Robimy owocowe sałatki, koktajle oraz szaszłyki... 

21.10.2015-  „KAŻDY PRZEDSZKOLAK WIE CO JEST ZDROWE, A CO NIE”- w tym dniu dzieci z gr. „Jeżyki”, „Biedronki” i "Smerfy"  wykonały zdrowy owocowy deser. Wykonanie smacznych i zdrowych posiłków to bardzo ważna sprawa dla małych dzieci. Zobaczcie jak sobie radziliśmy wykonując desery owocowe. Odbyła się wspólna degustacja. SMACZNEGO!!

 

 

15 października miał miejsce uroczysty poranek z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedszkolaki chcąc podziękować pracownikom przedszkola, którzy codziennie oddają swoje serce aby One czuły się dobrze i bezpiecznie w naszej placówce, przedstawiły krótką część artystyczną. Na zakończenie odśpiewano 100 lat, a dzieci wręczały wszystkim paniom i panom pracującym w naszym przedszkolu własnoręcznie przygotowane laurki 
z życzeniami. 

 

FESTYN RODZINNY

Dnia 30.09.2015r. odbył się  w naszym przedszkolu festyn rodzinny, którego najważniejszymi odbiorcami byli rodzice i dzieci. Na plac przedszkolny przybyły całe rodziny: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo
i oczywiście dzieci aby wspólne się bawić, brać udział w różnych konkursach, skosztować coś dobrego i otrzymać nagrody. Na dzieci czekało także malowanie buziek oraz tatuaże. Chłopcy super radzili sobie z piłką i strzałem do bramki pod czujnym okiem trenera z Akademii Reksia. Rodzice korzystali z fachowych porad ratownika medycznego podczas udzielania pierwszej pomocy. Wszystkie atrakcje zapewniła nam Pani Ewa Wolaszek, która była animatorem podczas imprezy. 

 

 

 

 

AUDYCJA SŁOWNO-MUZYCZNA 

POSZUKIWACZE DŹWIĘKÓW
muzyczne perypetie Maurycego i Pani Pchełki

pt.: "Dawno temu w jaskini"- na czym grali jaskiniowcy?

 


 

 

TEATR KANON Z KRAKOWA
przedstawienie pt.: "Szewczyk Dratewka"

 

 

 

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

W ramach obchodu Dnia bez Samochodu 21 września najstarsze przedszkolaki z naszego przedszkola czyli Jeżyki i Smerfy odwiedziły starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 4. Tam na boisku szkolnym czekały na nas sportowe emocje: dzieci brały udział w różnych konkurencja sportowych, zabawach na dmuchanych zamkach oraz tańcach przy skocznej muzyce. 

 

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

„Wyprawa – poprawa” pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska.  

W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w naszym mieście.  Dzieci chętnie uczestniczył w tej akcji. Uczestnictwo i działanie podjęte dla czystego środowiska wzbudziło u naszych przedszkolaków wiele radości oraz uśmiechu. 

 

 

 

 

 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 
20 września 2015r.

 

 

To ważne wydarzenie dla nas, bo każdy przedszkolak będzie miał swoje święto.

 Cieszymy się, że doceniono tak ważny etap w życiu człowieka,  jakim jest okres przedszkolny.

To w tym czasie kształtuje sie wiele cech, nawyków i charakter młodego człowieka.

 

 

 

ARTYSTYCZNY KOGEL MOGEL

przedstawienie pt.: "Opowieści śpiewanej treści"

 

 

 

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY I DUŻO SIĘ RUSZAMY

Dnia 10 września odwiedził nas absolwent naszego przedszkola Pan Michał Sypuła – trener szkółki piłkarskiej Lech Poznań Football Academy. Wygłosił pogadankę i przedstawił prezentację cztero- i pięciolatkom na temat zdrowego żywienia. Dzieci prawidłowo odpowiadały na pytania Pana trenera. Na koniec częstowały gościa oraz siebie owocami. 

 

Aktualizacja: 8 stycznia 2020

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.