krasnoludki
misiaki
jezyki
biedronki
smerfy

Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie

Przedszkole Nr 8
im. Janka Wędrowniczka
ul. Przemysłowa 12, 62-510 Konin

tel: 63 242 48 07

Wydarzenia 2017/2018

22 listopada 2017r. na Hali Rondo w Koninie  odbyła się
XV Olimpiada z Bolkiem i Lolkiem, którym organizatorem
jak co roku  jest Przedszkole Nr 7.  Nasze dzieci zwinnością,
szybkością oraz sprytem wywalczyły bilet do  Finału,
który odbędzie się w styczniu. Na zawodach nie zabrakło
gorącego kibicowania przez pozostałych przedszkolaków.

 

 

 

Krasnoludki stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.  Podczas niezwykłej uroczystości pasowania  złożyły ślubowanie.  Maluchy wraz z paniami przygotowały specjalny program artystyczny. Śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz tańczyły. W ten sposób udowodniły, że zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka.
By formalności stało się zadość witając w gronie  przedszkolaków Pani Dyrektor dotknęła każde dziecko ołówkiem. Nie zabrakło balonów, dyplomów, słodkiego poczęstunku oraz uścisków od rodziców.

 

 

Dzieci z naszego przedszkola podsumowały drugą edycję projektu „Z Jankiem Wędrowniczkiem przez Polskę”. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny, a rodzice i zaproszeni goście mogli podziwiać miasta, które odwiedziła nasza kukiełka.

Janek Wędrowniczek to maskotka zrobiona przez babcię jednego
z przedszkolaków. Już po raz drugi kukiełka wróciła z podróży po Polsce. W ramach projektu zwiedza inne przedszkola, a swoje podróże dokumentuje na zdjęciach. Fotografie następnie oglądają przedszkolaki, które w ten sposób zwiedzają nasz kraj. W każdym
z przedszkoli nasza maskotka przebywa od 2 do 3 tygodni. W tym czasie Janek Wędrowniczek wspólnie z dziećmi poznaje miejsca
i symbole charakterystyczne dla danego regionu. Kukiełka zawozi
ze sobą również upominki i informacje na temat Konina. Pomysłodawcą naszego projektu jest
Pani Dyrektor Larysa Pyzik-Dziubczyńska.

Janek Wędrowniczek podczas pierwszej edycji był w Gnieźnie, Mikołajkach, Zakopanem, Krakowie i w Gdańsku. W drugiej edycji zwiedził Warszawę, Wrocław, Toruń i Opole. Dzieci z paniami przygotowały specjalny program artystyczny, by przedstawić publiczności każde miasto. W holu  zorganizowano  wystawę zdjęć.  
W następnym roku szkolnym Janek Wędrowniczek odwiedzi miasta takie jak: Poznań, Katowice, Kalisz i Malbork.

 

 

 

Teatr z Kalisza
przedstawienie pt.:"Kocia pułapka"

 

 

Nasze przedszkolaki  wzięły udział w konińskiej akcji charytatywnej „Konin skacze dla Kasi!” skacząc na skakance. Akcja  ma nagłośnić problem i pomóc w zbiórce potrzebnej kwoty na leczenie Pani Kasi Ziarniewicz. 
29.09.2017r.

 

Kompozytorzy pod lupą
przedstawienie pt.: "Kalendarz Kompozytora
- czyli cztery pory roku
Antoniego Vivaldiego"

 

FESTYN RODZINNY
"NA LUDOWO"
27.09.2017r.

Głównym celem naszego festynu  było kultywowanie tradycji. Dzieci odwiedzili: rzeźbiarz, pszczelarz, garncarz, koło gospodyń wiejskich oraz strażacy. Najmłodsi mieli okazję wziąć udział w konkursach toczenia kostki słomy, czy rzutach kaloszem, a także przyjrzeć się
z bliska rodzinie pszczół i posmakować miodów. Rodzice natomiast mogli dowiedzieć się na co zwracać uwagę przy zakupie miodów. 
Maluchy razem z paniami z koła gospodyń wiejskich
z Mniszek wykonywały ozdoby z bibuły, a później podziwiały dzieła wykonane przez rzeźbiarza. Atrakcją festynu był zabytkowy wóz strażacki oraz prezentacje tańców i pieśni ludowych. Nie zabrakło też swojskiego jadła: pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, pyrów
z gzikiem, barszczu oraz pysznych wypieków. Dziękujemy wszystkim za przybcie.

 

Kulturka i wszystko gra
przedstawienie pt."Ahoj! Flisacy"

 

 15.09.2017r. odwiedził nas Pan policjant Maciej Michalak. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócił  uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania
o codziennej pracy policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. 

 

Trening pokazowy Akademii Piłkarskiej Reissa

 

Sprzątanie świata

15-17 wrzesień 2017r.

 

 

Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata". W dniu 15-19 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczyszczały teren przedszkolny.
Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady oczyszczały środowisko.

 

 

 

 

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.