krasnoludki
biedronki
jezyki
smerfy
misiaki

Przedszkole Nr 8 im. Janka Wędrowniczka w Koninie

Przedszkole Nr 8
im. Janka Wędrowniczka
ul. Przemysłowa 12, 62-510 Konin

tel: 63 242 48 07

Wydarzenia 2015/2016

1 października 2015, Autor: Administrator

 

 

Dnia 08.06.2016 odbyła się rodzinna wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego „Ania i Filip” w Izabelinie. Zwiedzaliśmy Muzeum przyrodnicze, wylęgarnię ptaków, karmiliśmy ryby w stawie oraz podziwialiśmy różne zwierzęta w zagrodach oraz ptaki.

 

Zabawy na łonie natury wraz z rodzicami i opiekunami to super sprawa! Dziękujemy za miło spędzony czas.

 

 

25.05.2016- odbył się Międzygrupowy Turniej Matematyczny- „SOWA- MĄDRA GŁOWA” pomiędzy grupą „Biedronki”, „Smerfy” i „Jeżyki”, podczas turnieju odbyły się różne konkurencje matematyczne, konkurs plastyczno- matematyczny oraz wspólne zabawy ze śpiewem.

Gratulacje dla grupy „Biedronki” za zajęcie I miejsca, grupie „Jeżyki” za zajęcie II miejsca oraz grupie „Smerfy” za zajęcie III miejsca.

„Raz, dwa trzy liczysz Ty…..”

 

 

20.05.2016- poszliśmy do Centrum Kultury i Sztuki na wystawę „Ilustracji Andersena”- prawdziwa wystawa, pięknie wykonane ilustracje do baśni Andersena tych znanych i mniej znanych.

 

18.05.2016 w niecce przy  Amfiteatrze „Na Skarpie” z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski powstał Piastowski Gród. Dzieci z grupy ‘Smerfy” i „Jeżyki” mogły przenieść się w czasy Mieszka I. Wioska stylizowana na średniowieczna osadę: wieża obronna, strzelnica łucznicza, szranki, karczma, padok.  Warto poznać jak żyli i co robili w czasach średniowiecza, dawne tańce, rzemiosło, spróbowaliśmy łucznictwa, przymierzaliśmy zbroję… Było super!

 

 

Dnia 17.05.2016 studentki III roku Pedagogiki z PWSZ w Koninie pod kierunkiem pani dr Jadwigi Knotowicz zaprosiły dzieci z grupy „Biedronki”, „Smerfy”, „Jeżyki” na przedstawienie pt.

 „Śnieżka z XXI wieku” oraz „Bajka-morałka, o małym, średnim i większym”. Bajki przybliżyły  dzieciom wartości , że dobro zwycięża , a zło przegrywa oraz ze każdy może być naszym przyjacielem, i że z nikogo nie należy się wyśmiewać każdy jest inny i należy go akceptować takim jakim jest.

Dzieci poznały niektóre pomieszczenia mieszczące się w Wyższej Szkole Zawodowej, bawiły się wraz ze studentkami. Studentki wykonały dla każdego dziecka laurkę na Dzień Mamy- bardzo  dziękujemy.

Bardzo nam się podobało, dziękujemy za zaproszenie, to ciekawe doświadczenie.

 

 

 

06.05.2016- w naszym Przedszkolu gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej  w Licheniu , którzy przyjechali nauczyć nas udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Praktyczna nauka to coś więcej niż obejrzeć bajkę, sami wykonywaliśmy poszczególne czynności pod kierunkiem uczniów, którzy w ramach Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy zostali przeszkoleni pod czujnym okiem pana Łukasza Staszaka.

To było bardzo ciekawe spotkanie, bardzo dziękujemy panu Łukaszowi oraz uczniom: Adriannie Maciejewskiej, Weronice Stelmaszak, Bartoszowi Matelak, Fabianowi Staszak, Bartoszowi Maciejewskiemu, Filipowi Maciejewskiemu.

 

 

22.04.2016- obchodziliśmy Dzień Ziemi,
z okazji tego święta chętne dzieci wykonały
w domu kolorowe kwiaty z bibuły,  wszystkie
były bardzo piękne i kolorowe.  

 Dziękujemy rodzicom, którzy pomogli
wykonać dzieciom kwiatki.

Odbył się przemarsz ekologiczny ulicami naszego miasta
- dbamy o nasze środowisko.

Również w tym dniu w przedszkolu odbył się
„Quiz wiedzy ekologiczno- przyrodniczej
”, który zorganizowała
pani Magda z grupy „Biedronki”.
Nasza grupa zajęła II miejsce serdecznie gratulujemy!

 

 

21.04.2016-  Spacer po naszym mieście
z cyklu „Konin nasze miasto”

 

 

07.04.2016- „Szczotka, pasta, kubek ciepła woda…” w naszym Przedszkolu gościliśmy panią stomatolog i higienistkę stomatologiczną, które przypomniały nam jak prawidłowo należy myć zęby, co należy jeść aby mieć zdrowe zęby. Dzieci brały udział w konkursach, zagadkach, zaśpiewały piosenkę o zdrowym odżywianiu pt. „Owocowe przysmaki”.  Na zakończenie naszego spotkania dzieci otrzymały pastę do zębów.

 Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.

 

 

W kwietniu przychodziły do na panie studentki z PWSZ,
które prowadziły z nami wiele ciekawych
zajęć dydaktycznych i zabaw terapeutycznych.

 

 

Dbamy o naszą prawidłową postawę
- „Smerfny świat podczas ćwiczeń gimnastycznych

 

 

„Matematyka na co dzień”
- bardzo lubimy zabawy matematyczne

 

 

 

W ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”w naszej grupie był ogłoszony konkurs plastyczny na temat „Moja książeczka-bajeczka”. Dzieci wykonały w domu swoją książeczkę na dowolny temat. Dzieci zaprezentowały swoje bajeczki koleżankom i  kolegom z grupy „Biedronki” i „Jeżyki”. Wszystkie dzieci otrzymały wyróżnienia i upominki, a szczególne wyróżnienie otrzymali Dominik i Wiktor ponieważ swoją bajeczkę przedstawili w formie wierszy, które mówili z pamięci!

A oto lista laureatów naszego konkursu: Kasia Górczak, Zuzia Wojciechowska, Ania Nowakowska, Małgosia Kocięda, Jagoda Sznajder, Maja Kasprzak, Piotruś Pawlik, Dominik i Wiktor Leśniewicz, Wojtuś Krysiak, Kuba Nieczaj.

Gratulujemy i zachęcamy do wykonywania swoich książeczek. Dziękujemy rodzicom za włączenie się do wspólnej zabawy.

 

08.03.2016- Dzień Dziewczynki na Dworze Królewskim. Wszystkie dzieci wykonały korony dla siebie, aby poczuć się jak na Dworze Królewskim na którym odbyły się tańce, zabawy i konkursy. Chłopcy obdarowali swoje koleżanki upominkami, ale i dla chłopców były niespodzianki.

Dziękujemy pani Sznajder za pomoc w przygotowaniu upominków.

 

 

02.03.2016- odbyła się wycieczka do muzeum w Gosławicach – wzięliśmy udział w Wielkanocnych warsztatach edukacyjnych, poznaliśmy różne sposoby ozdabiania jajek. Ozdabialiśmy nasze jajka metodą batik (ciepłym woskiem),a następnie poznaliśmy sposób zabarwiania jajek, to  było bardzo ciekawe doświadczenie, nasze jajka ozdobią nasz świąteczny stół.

Po warsztatach zwiedziliśmy z panią przewodnik salę muzealną ze słoniem leśnym.  Pani przewodnik opowiedziała nam gdzie znaleziono kości słonia oraz wiele ciekawostek na temat jego istnienia oraz w jaki sposób tak ogromny słoń znalazł się
w muzeum.

 

01.03.2016- Szkoła Podstawowa nr 4 zorganizowała dla dzieci turniej sportowy na hali Rondo pod hasłem „CZWÓRKA PRZEDSZKOLAKOM” . Dzieci brały udział w konkursach sportowych wraz z innymi przedszkolakami z konińskich przedszkoli. Podczas spotkania odbył się konkurs plastyczny na temat „Radosna Czwórka”- z naszej grupy Maja Kasprzak i Zuzia Wojciechowska zajęły III miejsce- GRATULUJEMY!!!

 

26.02.2016- Z Jankiem Wędrowniczkiem poznajemy
nasze miasto
Konin.Zwiedziliśmy starówkę oraz udaliśmy się na spotkanie
z prezydentem miasta Konina Józefem Nowickim w Urzędzie Miasta.

 

 

19.02.2016- W Młodzieżowym Domu Kultury odbył się XXII Koniński Przegląd Piosenki Przedszkolnej  DO-RE-MI, z naszej grupy wystąpiła Kasia Górczak która zaśpiewała piosenkę „Chodźcie Przedszkolaki”, a towarzyszył jej zespół taneczny- Małgosia Kocięda i Zuzia Wojciechowska.

Bardzo dziękujemy rodzicom Kasi za pomoc w przygotowaniu jej do występu. Było super, wesoło i kolorowo. Dziękujemy mamie Zuzi za pomoc podczas występów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

18.02.2016- Nasza koleżanka Zuzia Wojciechowska wzięła udział w Powiatowym Konińskim Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Przedszkole nr12 i Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie pt. „ W świecie poezji Jana Brzechwy”. Zuzia zaprezentowała wiersz „Psie smutki” . Bardzo dziękujemy mamie Zuzi za pomoc w przygotowaniu do konkursu oraz za wspaniały strój- prawda że super dalmatyńczyk? Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

17.02.2016r.- zaprosiliśmy babcie i dziadków z Domu Opieki Społecznej na uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”- dzieci przedstawiły program artystyczny, obdarowały upominkami zaproszonych gości . Spotkanie to przyniosło wiele radości zaproszonym gościom jak również i dzieciom,  dzieci otrzymały cukierki, pan czytał  wiersze Jana Brzechwy i nie tylko, które dzieci słuchały z wielkim zaciekawieniem, a pan Jan zabawiał dzieci
w kółeczku podczas zabawy „Ojciec Wirgiliusz”,

Ta Dorotka”. Również wiele radości było podczas zabaw
z chustą animacyjną. Bardzo serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas.

Pani Magdalenie Kujawińskiej -Krysiak bardzo serdecznie dziękujemy za upieczenie pysznej szarlotki.

 

 

16.02.2016r- zaprosiliśmy naszych przemiłych gości na spotkanie „Walentynkowy Dzień Babci i Dziadka”. Dzieci przedstawiły przygotowany program artystyczny, zatańczyły i zagrały na Bum, bum rurkach- „Panie Janie” i „Sto lat” dla dziadków. Babcie
i dziadkowie również mieli okazję zagrać na bum bum rurkach, było bardzo rodzinnie i wesoło. Dzieci obdarowały swoich Dziadków upominkami, a słodki poczęstunek przygotowała pani Lenart, pani Bagrowska, pani Kopańska i pani Kasprzak. Bardzo serdecznie dziękujemy za pyszne ciasta. Dziękujemy również mamusiom które pomogły podczas uroczystości.

 

 

08.02.2016r- odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr4 podczas naszej wizyty uczestniczyliśmy w zajęciach komputerowych prowadzonych przez pana Roberta Goździka , następnie odbyła się lekcja z Edukacji Wczesnoszkolnej z panią Magdaleną Siwek- wykonaliśmy Walentynkowe serca metodą edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej, a wykonane serca ozdobią naszą salę na uroczystości z okazji Walentynkowego spotkania z Babcią
i Dziadkiem. Pani Justyna Szymczak zabrała nas w świat magii na zajęciach z przyrody. Wszystkie zajęcia bardzo nam się podobały
i dużo się nauczyliśmy, zajęcia w szkole to też super zabawa. Dziękujemy.

 

 

04.02.2016r. obchodziliśmy w naszej grupie „Tłusty czwartek” to dzień w którym zjada się pyszne pączusie. Mniam, mniam palce lizać……

 

 

 

01.02.2016- dzieciaczki z grupy „SMERFY” wybrały się do Młodzieżowego Domu Kultury na warsztaty plastyczne, na których wykonały piękne bałwanki oraz troszkę się pobrudziły lepiąc
z gliny.

 

 

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 15.01.2016r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Dzieci uczestniczyły również w wielu konkursach i tańcach. Do zabawy włączyli się także rodzice. Był to dzień pełen przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

 

 

 

 

A tak nasze Smerfy układają puzzle 

01.12.2015- wzięliśmy udział w XVI edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „GÓRA GROSZA”- wrzuć miedziaka dla dzieciaka- nasze grosiki pomogą dzieciom, które nie mają domu i kochających rodziców tak jak my mamy. Dziękujemy Wam kochani rodzice.

 

 

Również w tym dniu  podczas zajęć wykonaliśmy doświadczenia
z wodą i wraz ze Zdrojkiem (
ogólnopolska akcja „Mamo, tato wole wodę) poznaliśmy: zasady oszczędzania wody, do czego potrzebna jest woda?, doświadczenia zabarwiania wody, zasady rozpuszczania się soli i cukru w wodzie zimnej i ciepłej. Nasze doświadczenia umieściliśmy w kąciku badawczym w celu obserwacji parowania wody oraz co zostanie na dnie słoiczków po wyparowaniu wody????

 

 

 

 

25.11.2015- obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”- każdy z nas przyniósł swojego misia do przedszkola, z którym się bawiliśmy, poznaliśmy historię powstania pluszowej zabawki, były konkursy, pląsy i zabawy z chustą Klanzy.

A na zakończenie wykonaliśmy własnoręcznie małe co nieco- mniam, mniam, było pyszne.

 

 

24.11.2015- Wycieczka do Czerniejewa- fabryka krówek Zet-Et oraz do Gniezna Fabryka bombek „Bolglass”. W fabryce krówek poznaliśmy etapy produkcji krówek a najbardziej podobało nam się jak pracownicy ręcznie zawijają cukierki w papierki-  ale szybko to robią!!!!

W Fabryce bombek widzieliśmy poszczególne etapy powstawania bombki, nawet panie spróbowały zrobić swoją bombkę. Bardzo nam się podobało, super że mogliśmy tam być.

 

 

 

19.11.2015-  „Zaczarowany świat bajek”- dzieci przebrały się za postacie z ulubionych bajki oraz opowiedziały jej treść – „Kubuś Puchatek”, „Kopciuszek”, „Śnieżka”, „Myszka Miki” i inne. Zwracaliśmy na wartości takie jak: dobro, miłość, radość, przyjaźń a oto one zobaczcie sami.

 

 

17.11.2015- w tym dniu przyszli nasi rodzice na spotkanie
o tematyce jesiennej
podczas którego przedstawiliśmy część artystyczną oraz wspólnie z rodzicami bawiliśmy się i wykonaliśmy pracę plastyczną na temat: „Wesoła grusza”, Wesoła jabłoń”, „Wesoła śliwa”

Zobaczcie sami, prawda że piękne…..

Mamo-tato dziękujemy za wspólną zabawę.

 

 

 

10.11.02015- W ramach „Kino przedszkole” byliśmy w kinie Oskard w którym obejrzeliśmy bajki o tematyce-„Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym” oraz wzięliśmy udział
w pogadance na temat tych zasad, poznaliśmy kilka słów w języku angielskim.

Z okazji jutrzejszego Dnia Niepodległości odwiedziliśmy pomniki pamięci. To ważne aby pamiętać o tych którzy walczyli o niepodległość naszego kraju.

 

 

 

09.11.2015- Dziś gościliśmy dzieci ze świetlicy „Słoneczko”
w ramach współpracy z TPD. Nasi starsi koledzy ze szkoły czytali nam wiersze J. Brzechwy   oraz czytanki ze swoich książek szkolnych, czytanie to trudna sprawa…..A my nauczyliśmy kolegów nasze ulubione zabawy integracyjne- „Cześć”, „Daj mi rękę”, „Zagadka dla Pana Władka”.

Bardzo miło spędziliśmy czas, „Kolego- koleżanko poczytaj nam jeszcze…”

Dziękujemy i zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

Tak dbamy o naszą prawidłową postawę, zabawy na zajęciach z ćwiczeń gimnastycznych, korzystamy
z przyrządów sportowych.

„KAŻDY MOŻE ĆWICZYĆ”

 

 

 

 

 

 

Wykonanie masy solnej to nie jest trudne, możemy nawet dodać farbę i zmieni swój kolor, popatrzcie jakiego zrobiliśmy  jeża na zajęciach plastycznych. Bardzo nam się podobała zabawa z mąką, solą i wodą….

 

 

 

 

15. - 29.10.2015- byliśmy na wycieczce w Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Koninie.  Zostaliśmy zaproszeni na film pt. „Pan Ząbek” promujący dbanie o higienę jamy ustnej, bohaterowie bajki pokazali nam co się dzieje kiedy nie myjemy zębów i nie jemy zdrowych produktów. Po obejrzeniu bajki zaproszono nas do laboratorium, wiecie ,że to jest „serce” stacji sanitarno-epidemiologicznej?  Tam panie zapoznały nas z przyrządami bardzo skomplikowanymi. W następnym laboratorium panie opowiedziały nam o badaniach sprawdzających czystość wody, a także gdzie mieszkają BAKTERIE i co to są BAKTERIE. 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za bardzo ciekawe spotkanie i umożliwienie zwiedzenia  laboratorium.

Następnie poszliśmy na spacer po Starówce, zobaczyliśmy Ratusz i Urząd Miasta. Wiemy kto pracuje w tych budynkach oraz dlaczego są to miejsca ważne dla ludzi.

Dzisiaj dużo się dowiedzieliśmy i zobaczyliśmy.

 

 

 

 

 

27.10.2015r- Odwiedziliśmy naszą zaprzyjaźnioną Bibliotekę Dziecięcą, w której odbyło się spotkanie pt. „ Jesienne porządki na strychu- pajacyk”

Pani bibliotekarka przeczytała nam ciekawe wierszyki o tajemniczym pomieszczeniu –STRYCH. Miło było posłuchać co to jest strych, a przede wszystkim co możemy tam znaleźć??? Wykonaliśmy w dwóch zespołach „Pajacyka” z kolorowych elementów, to nie było wcale takie trudne, a na zakończenie zabawa ruchowa „Fiku miku poskacz z nami Pajacyku”. Nasze prace ozdobiły bibliotekę, na pewno tam wrócimy, było bardzo interesująco!

Bardzo serdecznie dziękujemy paniom z Biblioteki Dziecięcej za ciekawe spotkanie.

Mamo-tato może pójdziemy do biblioteki……

 

 

 

 

22.10.2015-  odbyło się spotkanie z policjantami pod hasłem

„I maluchy i starszaki to bezpieczne przedszkolaki”

st. asp. Katarzyna Wiśniewska  z Wydziału Prewencji i asp. Bartłomiej Kacprzak z Ruchu drogowego opowiedzieli nam o pracy policjanta, bezpieczeństwa na drodze oraz właściwego zachowania w sytuacji zagrożenia. Pan policjant kierował ruchem podczas zabawy ruchowej „Ruch uliczny”. Bardzo podobały nam się narzędzia pracy policjanta, mogliśmy je dotknąć, obejrzeć a nawet przymierzyć. Na zakończenie policjanci obdarowali wszystkie dzieci odblaskowym jabłuszkiem, abyśmy byli bezpieczni na drodze.

To miłe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

 Bardzo dziękujemy!

 

 

 

21.10.2015-  „KAŻDY PRZEDSZKOLAK WIE CO JEST ZDROWE, A CO NIE”- w tym dniu wraz z dziećmi z gr. „Jeżyki” i „Biedronki” wykonaliśmy zdrowy owocowy deser- szaszłyki owocowe. Każdy
z nas miał na sobie fartuszek, poczuliśmy się jak mali kucharze, mogliśmy kroić owoce, ale na pewno wiemy jak należy się przygotować do pracy w kuchni. Wykonanie smacznych i zdrowych posiłków to bardzo ważna sprawa dla małych dzieci. Zobaczcie jak sobie radziliśmy i jakie piękne i zapewniamy smaczne zrobiliśmy szaszłyki owocowe, ale też mieliśmy możliwość spróbowania koktajlu owocowego oraz sałatki owocowej, które wykonali nasi koledzy. Odbyła się wspólna degustacja. SMACZNEGO!!!

 

 

 

19.10.2015- wycieczka na pobliskie skrzyżowanie ulic w celu zapoznania dzieci z ruchem drogowym, znakami drogowymi oraz z zasadami bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Wiemy jak bardzo ważna jest znajomość znaków drogowych zarówno przez  pieszych jak i przez kierowców. UWAGA -CZERWONE-STOP!

 

 

 

 

 

15.10.2015- odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zaśpiewaliśmy piosenkę  „Kolorowa jesień”, a dla pracowników przedszkola wykonaliśmy laurki.

 

 

14.10.2015- pojechaliśmy na wycieczkę do nadleśnictwa
w Grodźcu

Pani leśnik zapoznała nas z zasadami zachowania się w lesie, poszliśmy na spacerek po lesie podczas, którego poznaliśmy żuczka, gatunki drzew i ich owoce itp. Mogliśmy poszukać
i zabrać ze sobą  „talizman” wśród bogactwa leśnego (kora drzew, żołędzie, liście…). Odbyła się lekcja edukacyjna podczas której poznaliśmy zwierzęta żyjące w różnych ekosystemach (jezior, las, rzeka…)

Nasza wycieczka była bardzo ciekawa, na zakończenie pani Lidia wręczyła każdemu dziecku niespodziankę (odznaka), a dzieci podziękowały za ciekaw spotkanie.

 

 

 

13.10.2015- poszliśmy na spacer na bazar w celu zapoznania
z różnymi gatunkami owoców i warzyw, poznaliśmy pracę sprzedawcy , jak wyglądają stoiska warzywno-owocowe oraz poznaliśmy zasady robienia zakupów. Kolorowo, smacznie
i zdrowo wygląda bazar, będziemy kupować zdrowe warzywa
i owoce. „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”  

Podczas zajęć w przedszkolu poznaliśmy owoce i warzywa, segregowaliśmy je i nazywaliśmy, następnie w kąciku sklepowym bawiliśmy się w sprzedawcę, to super zabawa!

 

 

 

30.09.2015r. „Dzień Chłopca”- razem z dziećmi z grupy „Biedronki” bawiliśmy się z okazji święta chłopców. Odbyły się zabawy, tańce , pląsy i konkursy sprawnościowe- „golenie” chłopców przez dziewczynki dało nam bardzo dużo śmiechu
i radości. Chłopcy otrzymali prezent z okazji swojego święta,
ale i dziewczynki otrzymały niespodziankę.

Słodki poczęstunek przygotowała mama Dominika i Wiktora pani Leśniewicz- bardzo serdecznie dziękujmy!!! 

 

 

 

Również w tym dniu popołudniu odbył się Festyn Rodzinny podczas którego dzieci mogły pomalować sobie buzie, zrobić tatuaż,  wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach przy muzyce. Chłopcy super radzili sobie z piłką i strzałem do bramki- gooooool! Oczywiście pod czujnym okiem trenera z Akademii Reksia. Rodzice korzystali z fachowych porad ratownika medycznego podczas  udzielania pierwszej pomocy….

Za upieczenie pysznego ciasta na festyn bardzo serdecznie dziękujemy pani Adamskiej i pani Frydrychowicz!

 

 

Rozwijanie wyobraźni i kreatywności – zobaczcie jakie ciekawe rzeczy potrafimy ułożyć z patyczków. Razem bawić się to super sprawa. 

 

 

 

 

21.09.2015r.- w Szkole Podstawowej nr4 obchodziliśmy „Europejski dzień bez samochodu”. Na boisku szkolnym wzięliśmy udział w różnego rodzaju zabawach sportowych, a na zakończenie super zabawy na „dmuchańcach”. Było super!!!

 

 

 

 Również w tym dniu (21.09.2015) obchodziliśmy w naszej grupie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Zabawy i pląsy przy muzyce,
a na zakończenie wykonaliśmy „przedszkolaka” zobaczcie sami, prawda że super! 

 

 

   18.09.2015- Sprzątanie świata- pragniemy aby nasza planeta była czysta, wiemy co to znaczy żyć z przyrodą w zgodzie, dlatego też włączyliśmy się w ogólnopolską akcję, sprzątaliśmy nasz plac zabaw a zakończeniem akcji było wykonanie plakatu „Czysta kula ziemska” tylko na takiej chcemy żyć. 

 

 

 

 

 We wrześniu odbyły się zajęcia prowadzone przez studentki z PWSZ w Koninie w ramach realizacji projektu „Profesjonalne praktyki, profesjonalni nauczyciele”. Podczas tych zajęć poznaliśmy zasady ruchu drogowego,  pojazdy służb ratowniczych, numery telefonów… Bardzo podobały nam się scenki dramowe odgrywane przez dzieci, wiemy kto to jest „obcy”, jak należy wezwać pomoc przez telefon…

 

 

 

 

 

Dnia 09.09.2015r.- odwiedził nas absolwent naszego Przedszkola pan Mariusz Sypuła ze Szkółki piłkarskiej Football Academy Lech Poznań. Pan Mariusz zachęcał nas do zdrowego odżywiania, był mini konkurs na temat zdrowych produktów. Było miło, wesoło

i zdrowo. Dziękujemy za ciekawe spotkanie podczas, którego dzieci otrzymały darmową wejściówkę na spotkanie w klubie piłkarskim,
a może ktoś zapisze się do szkółki?

 

 

 

Aktualizacja: 8 maja 2019

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.